Produkcja glulam i CLT

Prawidłowo zaprojektowane i wykonane drewniane konstrukcje nośne przetrwają z pokolenia na pokolenie, nawet w wymagających warunkach. Jako klienci Kiilto otrzymacie Państwo ofertę i kleje zoptymalizowane pod kątem Państwa procesu, a także wysokiej jakości kompleksową usługę dla produkcji nośnych konstrukcji drewnianych.

Klejenie nośnych konstrukcji drewnianych jest jedną z najbardziej wymagających i odpowiedzialnych form klejenia drewna. Konstrukcje są projektowane tak, aby służyły przez dziesięciolecia. Oznacza to, że również klej w klejonych konstrukcjach drewnianych musi wytrzymywać zmienne obciążenia wynikające ze zmiennych warunków atmosferycznych.

Nasze produkty niezawierające formaldehydu pomagają osiągnąć najwyższą jakość uzyskanych połączeń. Nasz doświadczenie i wsparcie techniczne pozwalają na ciągłe doskonalenie tak wymagających procesów klejenia.

Przykłady zastosowania klejów Kiilto

Kleje do klejenia mikrowczepowego

Mikrowczepy drewna konstrukcyjnego muszą być mocne i trwałe. Należy unikać nadmiaru kleju i jego wypływania, po to by praca przebiegała szybko i nie powstawały odpady drewna.

Kleje do klejenia blokowego

W przypadku klejenia bookowego klej musi działać niezawodnie w każdych warunkach, niezależnie od zmian temperatury lub wilgotności wynikającej ze środowiska produkcyjnego. Ze względu na duże rozmiary klejonych elementów, niezbędna jest optymalizacja nakładanej ilości kleju , aby uniknąć pogorszenia jakości klejenia.

Kleje do konstrukcji CLT

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na elementy CLT, Kiilto pozostaje w czołówce pod względem rozwoju jakości klejów i poprawy wydajności procesów klejenia. Wybierając odpowiedni klej, możesz również wpływać na kolejne etapy pracy, które następują po klejeniu, minimalizując na przykład potrzebę usuwania nadmiaru kleju, który przeszedł przez płaską powierzchnię.

Od naszych klientów

Silny związek kleju i drewna

Czytaj więcej

Nasze marki

Produkty

Wspólny projekt – co możemy razem osiągnąć?

Witaj w świecie Kiilto

Wiadomości