Stolarstwo i produkcja mebli

W branży stolarskiej i meblowej wydajność procesu klejenia i bezpieczeństwo użytkownika to kluczowe wartości dla naszych klientów.

Ciągły rozwój produkcji gwarantuje przewagę konkurencyjną. Optymalizacja procesu klejenia wymaga ciągłego rozwoju i doskonalenia. Na przykład w przypadku okleinowania, tylko 10-sekundowe skrócenie czasu prasy może znacząco zwiększyć wydajność w skali roku. Nasze innowacje dla pras wysokoczęstotliwości, może znacznie skrócić czasy pracy a co za tym idzie zwiększyć wydajność procesu klejenia.

Jakość powietrza w pomieszczeniach i bezpieczeństwo użytkowników są ważnymi czynnikami w produkcji mebli. Stosowanie kleju z certyfikatem M1 ma znaczący wpływ na ogólną emisję LZO z produktu końcowego”.

Przykłady zastosowania klejów Kiilto

Kleje do okleinowania

W przypadku okleinowania klej nie powinien pozostawiać plam ani przenikać przez materiał, niezależnie od rodzaju drewna czy grubości okleiny. Te same kleje powinny również nadawać się do klejenia różnych grubości fornirów. Nasze najnowsze rozwiązania do fornirowania i oklejani forliami oparte są na niezwykle szybkiej i nie pozostawiającej przebarwień technologii.

Kleje do płyt klejonych

Sosna to najbardziej typowy materiał dla płyt klejonych stosowanych do produkcji mebli i schodów. Nasze najnowsze kleje klasy D3 mają zoptymalizowane pH, co eliminuje typowe przebarwienia spoiny klejowej powodowane przez żywicę sosnową. Ponieważ procesy produkcyjne płyt klejonych stają się coraz szybsze i wykorzystują coraz bardziej zawansowane technologię, opracowaliśmy również produkt, który jest szczególnie odpowiedni do prasowania w technologii wysokiej częstotliwości i pomaga zwiększyć wydajność na zupełnie nowy poziom.

Kleje do oklejania krawędzi

Obrzeża stosowane w meblach są ważnym czynnikiem jakości oraz estetyki każdego elementu. Kleje do oklejania krawędzi muszą zapewniać dobrą siłę wiązania z różnymi materiałami, aby można było skutecznie oklejać krawędzie, nawet gdy wybór materiałów dostosowanych do potrzeb klienta staje się coraz bardziej wymagający.

Od naszych klientów

Silny związek kleju i drewna

Czytaj więcej

Nasze marki

Produkty

Wspólny projekt – co możemy razem osiągnąć?

Witaj w świecie Kiilto

Wiadomości