Zbudujmy razem zrównoważoną przyszłość!

Kiilto Ventures jest zwinnym partnerem w budowaniu zrównoważonej przyszłości. Inwestujemy w innowacje, które przesuwają granice naszej obecnej działalności w dziedzinie klejów przemysłowych i ognioodpornych, budowlanych i higieny profesjonalnej.

Jesteśmy częścią Kiilto, rozwijającego się rodzinnego lidera rynku rozwiązań chemicznych, ze stuletnią historią i wizją przyszłości do 2080 roku.

Wspólnie wspieramy wczesny etap rozwoju start-upów z pełnymi pasji założycielami i badaczami – ludźmi, którzy kształtują przyszłość, stosując zrównoważone, oparte na danych technologie.

Kiedy Ty rośniesz – my rośniemy

Odkrywanie nowych możliwości było święte dla Kiilto od samego początku. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci długoterminową wartość i doprowadzić Twoją firmę do komercyjnie opłacalnego etapu.

Nasze 100 lat najwyższej klasy doświadczenia w dziedzinie badań i rozwoju, rozwoju biznesu i sprzedaży pomoże Ci przyspieszyć rozwój i wzrost produktów oraz osiągnąć wiodący zasięg rynkowy w Europie Północnej i Wschodniej jako część portfolio rozwiązań i usług Kiilto.

Realizuj własne marzenia

Ambitni założyciele kierują się celem i duchem przedsiębiorczości, który pielęgnujemy z całego serca i środków.

Z nami zachowujesz swobodę prowadzenia swojego biznesu. Naszą rolą jest wspieranie Cię w osiąganiu sukcesu. Bez względu na to, z jakimi wyzwaniami przechodzi Twoja firma, stawimy im czoła razem.

Bądź tym, który wywrze wpływ – dołącz do nas!

Od samego początku nasz duch start-upu pomagał nam kształtować przyszłość każdego dnia.

Naszą misją jest budowanie zrównoważonej przyszłości i dążenie do przywództwa w dziedzinie ochrony środowiska. Jeśli chcesz podzielić się naszym poświęceniem, jest to idealny czas na działanie.

Porozmawiajmy!

Chętnie współpracujemy z utalentowanymi ludźmi, którzy są zdeterminowani, aby zmieniać świat i miło się z nimi pracuje. Zapewniamy wartość dodaną poprzez nasze doświadczenie, sieć, know-how i zasoby.

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za wiadomość. Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

Zaangażowanie w dostarczanie długoterminowej wartości

Inwestujemy w zrównoważone, oparte na danych innowacje na zewnętrznym horyzoncie klejów przemysłowych i ognioodpornych, budowlanych i profesjonalnej higieny. Mierzymy nasze inwestycje w oparciu o strategiczną wartość, jaką tworzą dla Kiilto, pod względem tworzenia nowatorskiego zrównoważonego biznesu – cele zwrotu z inwestycji są drugorzędne.

Spójrz na firmy w naszym portfolio:

Betolar

Betolar to fińska firma zajmująca się technologią materiałową, która oferuje zrównoważoną i niskoemisyjną produkcję betonu z Geoprime®. Rozwiązanie przekształca kilka wcześniej nieużywanych dużych przemysłowych strumieni bocznych w substytut cementu.

O współpracy

Zastąpienie cementu bardziej zrównoważoną alternatywą jest wyzwaniem dla całej branży budowlanej. Betolar opracował technologię Geoprime, która wykorzystuje przemysłowe strumienie boczne do stworzenia realnej alternatywy dla cementu. Ambitnym celem Kiilto jest zastąpienie cementu jako spoiwa tym materiałem, najpierw w jastrychach podłogowych, rozszerzając wyniki tego wymagającego rozwoju produktu później na inne produkty cementowe.

„Znaczące korzyści dla środowiska powstają na dwa sposoby. Po pierwsze, zastąpienie cementu materiałami z przemysłowych strumieni bocznych drastycznie obniży co2 emisje z surowca, aż do jednej piątej obecnych poziomów. Po drugie, wykorzystanie strumieni bocznych w produkcji materiałów budowlanych znacznie zmniejsza wykorzystanie dziewiczych zasobów naturalnych. „

CIO i założyciel Betolar Juha Leppänen

„Cieszymy się, że wspólnie opracowujemy te ważne nowe rozwiązania środowiskowe. To jeden wielki krok naprzód w naszej podróży do przywództwa środowiskowego w naszej branży. „

Business Area Director for Construction w Kiilto, Miikka Haapa-aho


Origin by Ocean

Origin by Ocean rozwiązuje problem eutrofizacji Morza Bałtyckiego za pomocą innowacyjnego rozwiązania. Firma chce rafinować algi w surowce pochodzenia biologicznego, które można wykorzystać w nowatorski sposób w detergentach i kosmetykach.

O współpracy

Oboje mocno wierzymy w przyszłość produktów higienicznych i czyszczących, które są pochodzenia biologicznego i spełniają wymagania zrównoważonego rozwoju. Plan zakłada wprowadzenie na rynek zupełnie nowych i wszechstronnych produktów, które zawierają składniki udoskonalone przez Origin by Ocean z alg Morza Bałtyckiego.


„Silne zaangażowanie Kiilto w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska jest doskonałym punktem wyjścia do naszej współpracy. To nasza szansa na współpracę z dużym graczem”.

Członek założyciel Origin by Ocean, Chief Business Activist Mikael Westerlund

„Naszym celem jest podwojenie ilości surowców wtórnych w naszej produkcji do 2022 roku, więc z punktu widzenia rozwoju produktu taka współpraca jest niezwykle interesująca i inspirująca.”

Kiilto’s RDI Director Oili Kallatsa


Aiforsite

Aiforsite zmienia branżę budowlaną, wykorzystując swoją silną wiedzę i technologiczne know-how. Ich misją jest rozwiązanie problemu produktywności w branży budowlanej bez uszczerbku dla jakości i bezpieczeństwa pracy poprzez skrócenie o połowę czasu realizacji projektu i podwojenie rentowności.

About the cooperation

Nasza inwestycja zapewni Aiforsite niezbędne zasoby, aby pobudzić jego rozwój i internacjonalizację. Ponadto Kiilto i Aiforsite zbadają możliwości współpracy związane z rozwojem produktów i komercjalizacją, które zapewni sieć Kiilto.

„Mamy świetne rozwiązanie i zespół w skali globalnej, gotowe plany rozwoju, a teraz wystarczające zasoby do ich realizacji. Teraz czujemy, że tor jest otwarty na udaną współpracę i rozwój. „
Dyrektor operacyjny Aiforsite Pyry Virrantaus


„Branża budowlana znajduje się w interesującym stadium, w którym można radykalnie poprawić produktywność, jakość i efektywne gospodarowanie zasobami. Aiforsite oferuje holistyczne rozwiązanie, które może napędzać rozwój całej branży, a my w Kiilto chcemy promować i napędzać tego rodzaju rozwój. „
CBDO Ville Solja, Kiilto Ventures


CleanDet

CleanDet to start-up specjalizujący się w bezdotykowym pomiarze higieny powierzchniJest to firma spin-off Uniwersytetu Aalto założona po udanym opracowaniu metod i technik wykrywania zanieczyszczeń powierzchniowych podczas projektu AutoDet.

O współpracy

Współpracujemy z CleanDet, aby przetestować i rozwinąć technologię w różnych środowiskach, aby ostatecznie mieć w ręku komercyjnie opłacalne rozwiązanie.


„Wymagania dotyczące higieny powierzchni różnią się w zależności od obszaru zastosowania – na przykład normy dotyczące instrumentów medycznych w szpitalach różnią się w porównaniu ze standardami dotyczącymi stolików w kawiarniach. Zaryzykowałbym jednak stwierdzenie, że po obecnej epidemii wirusa nastąpi ogólne zaostrzenie standardów monitorowania higieny. Tego rodzaju urządzenie pozwoliłoby nam zapewnić, że powierzchnia jest higieniczna i reaguje na problemy tak szybko, jak to możliwe. „
CBDO Ville Solja, Kiilto Ventures


Czytaj więcej: