Rozwiązania /

Rozwiązania zmniejszające palność

Chociaż ogień jest kluczowym elementem naszego codziennego życia, ma również niszczycielską moc. Jednak stosowanie środków zmniejszających palność może pomóc chronić przed nim ludzi i mienie.

Środek zmniejszający palność to substancja chemiczna, która zapobiega lub spowalnia postęp ognia w materiale, na który nakładana jest substancja. Kiilto produkuje przyjazne dla środowiska i użytkownika środki zmniejszające palność dla przemysłu drzewnego, papierniczego i opakowaniowego oraz do izolacji i materiałów filtracyjnych.

Kluczową cechą produktów ognioodpornych Kiilto jest to, że są łatwe i bezpieczne w użyciu oraz zapewniają wydajność procesu produkcyjnego klienta. Kiilto rozwija swoje produkty wraz z klientami, dostosowując je do indywidualnych życzeń. Nasze stuletnie doświadczenie w produktach przemysłu chemicznego oraz zespół specjalistów koncentrujących się na środkach zmniejszających palność gwarantują najlepszy możliwy wynik dla Twojego produktu.


Uniepalniacze Kiilto są wynikiem długotrwałego i skrupulatnego rozwoju produktu.

Mamy dedykowany zespół pracujący nad środkami zmniejszającymi palność w naszej jednostce rozwoju produktów w Finlandii. Nasze laboratorium oferuje szeroki zakres możliwości testowania. Przykładowo, dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, możemy wykonywać badania kalorymetrem stożkowym w napiętym harmonogramie. Przeprowadziliśmy na przykład testy SBI (Single Burning Item) wraz z VTT. W każdym przypadku dostosowujemy nasze testy i metody do potrzeb klienta.

Środki zmniejszające palność są od dawna stosowane w materiałach takich jak tworzywa sztuczne, guma i tekstylia.

Skuteczność środków uniepalniających często zależał od substancji takich jak brom, które są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Stosunek do stosowania środków zmniejszających palność był raczej negatywny ze względu na toksyczność stosowanych substancji, ich akumulację w narządach i wynikające z tego szkody dla zdrowia. W ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na proaktywnie chroniące przed ogniem substancje, które są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Wraz ze wzrostem wiedzy prawodawstwo stale się zmienia, aby faworyzować bardziej przyjazne dla środowiska środki. Kiilto stosuje odpowiedzialne praktyki i podobnie jak w przypadku produktów chemicznych, także w przypadku rozwiązań uniepalniajacych obszary odpowiedzialności Kiilto obejmują bezpieczeństwo środowiska, tychże produktów oraz zdrowie wykonawców i użytkowników.