Produkcja papieru, kartonu i tektury

Produkcja papieru i tektury opiera się na dużych wolumenach, wszelkie problemy w procesie produkcji mogą być bardzo kosztowne, kluczowe jest więc dobranie właściwego kleju.

Papier i tektura są zazwyczaj dostarczane do dalszego przetwarzania w rolkach, które można owijać materiałami na bazie włókien. Rolki mogą być transportowane drogą morską na inne kontynenty. Zmienna wilgotność i temperatura podczas długich rejsów morskich stawiają wysokie wymagania klejowi.

W produkcji różnych laminatów funkcjonalnych na bazie włókien wybór kleju musi również uwzględniać wymagania produktu końcowego”.

Przykłady zastosowania klejów Kiilto

Kleje do owijania rolek

Klej do owijania rolek musi być odpowiednio elastyczny, jednocześnie tworząc mocne wiązanie. Kleje o niższej temperaturze pracy są bezpieczniejsze, bardziej przyjazne dla środowiska i mniej podatne na gromadzenie się kamienia na powierzchniach urządzeń. Do kleju można dodać niebieski barwnik, aby ułatwić kontrolę wzrokową.”

Kleje do laminatów

Laminaty papierowe coraz częściej zastępują folie z tworzyw sztucznych. W zależności od zastosowania może być wymagane, aby klej był odporny na ciepło lub wilgoć.”

Kleje do chusteczek papierowych

Do produkcji chusteczek potrzeba kilku różnych klejów, począwszy od produkcji tekturowego rdzenia, a skończywszy na degradowalnym w wodzie kleju do laminowania. Ponadto kleje typu pick-up i tail to specjalne kleje, które muszą odklejać papier bez żadnego tarcia.

Nasze marki

Produkty

Wspólny projekt – co możemy razem osiągnąć?

Witaj w świecie Kiilto

Wiadomości