Kiilto RDI

O Kiilto

Kiilto – rodzinna firma – liderem środowiskowym w czterech obszarach biznesowych

Kiilto to firma rodzinna z Finlandii, z ponad stuletnią historią i wizją wybiegającą w przyszłość do 2080 roku. Opracowujemy, produkujemy i sprzedajemy rozwiązania przemysłu chemicznego w czterech obszarach biznesowych: budownictwo, kleje przemysłowe i środki ogniochronne, profesjonalne środki czystości oraz dobra konsumenckie.​​​​​​​

Kiilto zatrudnia około 800 innowacyjnych profesionalistów (zwanych Kiiltonianami) z 9 państw: Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, (do 2022 r Rosji, Białorusi), Ukrainy, Krajów Bałtyckich i Polski. To czyni Kiilto silnym graczem na każdym z rynków.

Szczycimy się własnymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi i innowacyjnymi, które są podstawą sprawnej i wartościowej współpracy z naszymi klientami.

Od 1919 roku prowadzimy badania, rozwój i innowacje produktów i rozwiązań.

To jest właśnie początek.


Jesteśmy rodziną około 1000 Kiiltonians, tworzymy dobrostan poprzez czystość i budowę zrównoważonej przyszłości. 

Działamy obecnie blisko klientów w 9 państwach, z produkcją w 3 z nich.

Kiilto w liczbach

  • 2023 -800 pracowników w 9 krajach
  • 4 obszary biznesu
  • sprzedaż netto 261 M€ w 2021
  • założone w 1919, wizja do 2080
  • neutralność węglowa do 2028

Inwestując w przyszłość

W Kiilto, inwestujemy w przyszłość codziennie promujemy godne warunki pracy, zachęcając do innowacji i tworząc nasze procesy coraz bardziej zrównoważonymi.

Innowacyjny i godny zaufania partner​​​​​​​ dla klientów

Mamy ciekawy i zorientowany na przyszłość sposób myślenia, który od pokoleń pozwala nam zmieniać stare metody. Ciągłe udoskonalanie uczyniło z nas zaufanego i stale rozwijającego się partnera dla naszych klientów.

“Jako, że świat wokół nas zmienia się w przyspieszonym tempie, musimy poszukiwać nowych dróg na rozwój i na nowo tworzyć nasz biznes.”

Ville Solja, CBDO

Chcemy być liderem ochrony środowiska w naszej branży

Nasze ambitne cele środowiskowe są zintegrowane z naszym codziennym podejmowaniem decyzji. Nasza obietnica dla środowiska ma fundamentalny wpływ na wszystkie nasze działania i wybory.

“Innowacje, które zmniejszają obciążenie środowiska, nie tylko tworzą nowe produkty, ale także dają całej branży szansę na zrównoważony rozwój.”

Raija Polvinen, RDI Director

Każdy odgrywa ważną rolę w rozwoju Kiilto

W Kiilto każdy może dokonywać zmian i jest wręcz do tego zachęcany. Tworzenie przyszłości to ogromne zadanie, które można wykonać tylko razem, ze wszystkimi na pokładzie.

“Wierzę, że moja praca w Kiilto nad opakowaniami i surowcami tworzy pozytywną różnicę dla środowiska.”

Vilma-Lotta Moisio, Head of Purchasing


Wielosektorowy innowator


Grupa Kiilto Family składa się z pięciu firm. Nasi członkowie rodziny to:

Kiilto Family Oy

The Kiilto Family Group’s spółka macierzysta

KiiltoClean Group

Professional hygiene, and consumer goods

Kiiltoplast Oy

Plastic-coated products

Długoterminowy sukces i stabilny wzrost

Kiilto znalazło się wśród firm odnoszących największe sukcesy i największe wzrosty w Finlandii w zestawieniu Kauppalehti’s 2020 listing. Wynik dotyczy całej grupy Kiilto Family.

W ciągu ostatnich trzech lat Kiilto było jedną z 2 % spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w Finlandii, które zwiększyły swoje roczne obroty o ponad 10 punktów procentowych szybciej niż średnia dla ich wiodącej kategorii przemysłu. W 2020 r. sprzedaż netto Kiilto wzrosła o 32 procent.

W Kiilto wzrost nie jest chwilowym sprintem. Dowodem na długoterminowy sukces jest pozycja Kiilto w rankingu sukcesu Kauppalehti, zarówno wśród wszystkich fińskich firm, jak i wśród najlepszych firm w swojej branży w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Firmy, które w ostatnich latach osiągnęły połączenie wzrostu i długoterminowego sukcesu, to mniej niż 1 procent w Finlandii.

ISKU i klej Kiilto Pro WRX 3070

Czytaj więcej