Startup Kiilto Ventures – Inwestycja w budowę ekologicznych domów z zastosowaniem drewna CLT

Kiilto Ventures prowadzi inwestycję z Asumma, to fiński startup, który projektuje i sprzedaje wysokiej jakości domy jednorodzinne gotowe do zamieszkania.

 Model wirtualnej fabryki firmy Asumma koncentruje się na automatyzacji, zrównoważonym rozwoju i elastycznym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Ich niestandardowe, ekologiczne domy mają powierzchnię od 20 m2 do 200 m2, a konstrukcje domów z  CLT są montowane w ciągu 2-3 dni na miejscu.

Inwestycja Kiilto Venture pomaga napędzać rozwój firmy Asumma na fińskim rynku domów jednorodzinnych, półautomatyzować architekturę i inżynierię domów CLT oraz dalej rozwijać technologię stojącą za jej platformowym podejściem do budowy domów. W ciągu najbliższych 2 lat Asumma zamierza zwiększyć skalę dostaw wysokiej jakości domów w całej Europie.

„Zespół w Asumma jest wyjątkowy i ambitny. Dzięki zwiększonemu finansowaniu zintensyfikują działalność w zakresie wejścia na rynek i będą dostarczać produkty w Finlandii” — mówi szef Kiilto Ventures Ville Solja. „Podwoją również stosowanie aplikacji z wykorzystaniem technologii budowy domów — innowacyjne, lekkie rozwiązanie do zarządzania projektami i dostawami domów CLT na dużą skalę”.

Pomoc ludziom w dostępie do wysokiej jakości zrównoważonych domów

Pekka Airaxin, główny architekt firmy Asumma, a wcześniej członek zespołu projektowego nagrodzonego nagrodą Finlandia Prize for Architecture, mówi: „Nasza długoterminowa praca nad parametryzacją naszego procesu projektowego oznacza, że możemy tworzyć coraz więcej projektów, które są równie wydajne, co elastyczne, dostowane do potrzeb ludzi. A z czasem umożliwi to firmie Asumma tworzenie większej liczby domów dostępnych cenowo dla większej liczby ludzi — nie tylko tworzenie większej liczby mieszkań, ale przede wszystkim tworzenie mieszkań, które umożliwią ludziom życie w domach, które podnoszą poziom ich codziennego życia.

Więcej na Kiilto.com

Kiilto Ventures invests in Asumma, an ecological CLT housing startup – Kiilto