testing services prefabricated element transport industry kiilto pro services

Elementy prefabrykowane i przemysł transportowy

Szeroka gama materiałów uszczelniających i klejów poliuretanowych jest stosowana w budowie statków i łodzi, przegubowych samochodów ciężarowych i innych części pojazdów oraz w przemyśle płyt warstwowych. Bardzo zróżnicowane materiały są sklejane ze sobą po różnych obróbkach powierzchni. Materiały uszczelniające muszą być w stanie wytrzymać bardzo różne warunki. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować szereg badań dla branży prefabrykowanych elementów i transportu.

Badania środowiskowe

Przedmioty, które zostały sklejone, są poddawane testowi warunków skrajnych komory klimatycznej, obejmującemu zmienną wilgotność i temperaturę. Elementy są sprawdzane przed i po testach warunków skrajnych. Cały test trwa dwa tygodnie.

Warunki i cykle pogodowe w komorze mogą być zmieniane w zależności od potrzeb klienta, podobnie jak czas trwania w zależności od zastosowań klienta.
Struktury warstwowe mogą również podlegać tak zwanemu testowi gotowania, w którym są gotowane i suszone, a następnie ponownie testowane.

Pomiary wytrzymałości

  • Wytrzymałość na rozciąganie stal nierdzewna, aluminium, aluminium anodowane i inne metale obrabiane powierzchniowo DIN EN 1465, wytrzymałość na rozciąganie DIN 53504 i wydłużenie DIN 53504
  • Badanie klina zgodnie z normą EN 14509
  • T-peel measurements EN ISO 11339
  • Bead–Peel measurements DIN 54457