Opakowania: Lepsza ochrona i recykling

Decyzja Kiilto o zmianie worków i przejściu na nowe opakowanie jest wynikiem starannego rozważenia i badań. Według zastępcy Dyrektora Zarządzającego, Mikko Viljanmaa, jednym z najważniejszych kryteriów było to, że nowy materiał nadaje się do recyklingu.


„Zmiana wpisuje się w ogólne spojrzenie Kiilto na zrównoważony rozwój i odpowiedzialność. Odtąd zamiast produkować zmieszane odpady do spalenia, nasze opakowania będą całkowicie nadające się do recyklingu i wielokrotnego użytku opakowań z tworzyw sztucznych „.
Nowe opakowanie będzie wprowadzone etapami. Jednak jest to już dość duża zmiana, z inwestycją w wysokości około 1,2 miliona EUR w nowy sprzęt produkcyjny i związany z nim układ. Według Viljanmaa, Kiilto zawsze dokonuje inwestycji tej skali, mając na względzie cały okres użytkowania produktu.

Zmiana opakowań to część celów ekologicznych branży

Obowiązek ograniczenia odpadów o 70 procent w przypadku odpadów budowlanych i rozbiórkowych został ustalony do 2020 roku. Dzięki zmianom opakowania, Kiilto będzie w stanie lepiej spełnić cele środowiskowe związane nie tylko z wytwarzaniem odpadów, ale także z emisjami transportowymi, możliwością recyklingu opakowania, unikać marnotrawstwaw produkcji i prawidłowo wykorzystywać produkty firmy.

Zmiany opakowań spowodują również oszczędności, ponieważ podatki od odpadów zmieszanych i koszty transportu są dużymi wydatkami dla firm budowlanych.”

Nowe jednorodne opakowania z polietylenu mogą zostać zwrócone do punktów zbiórki tworzyw sztucznych. Ograniczając odpady, chcemy pomagać innym w branży w zmniejszeniu ich wpływu na środowisko, a także ich kosztów związanych z odpadami „, mówi Viljanmaa.

Odporne na warunki atmosferyczne opakowania dla lepszego przechowywania

Nieprzepuszczalne i odporne na warunki atmosferyczne torby ułatwiają przechowywanie produktów i pomagają zapewnić ich dobrą jakość nawet w trudnych warunkach. Dzięki temu będzie mniej strat materiałów.

„Produkty można transportować i przechowywać bezpieczniej niż wcześniej, bez uszkodzenia produktu z powodu warunków pogodowych. Nie stanowi to już problemu, nawet jeśli pada deszcz lub śnieg na placu budowy, ponieważ odporne na warunki atmosferyczne torby wytrzymują trudne warunki. Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmiany dla podkładów wyrównujących podłogi, ponieważ są to jedne z naszych najbardziej krytycznych produktów, jeśli chodzi o przechowywanie „, mówi Viljanmaa.

Stara, pokryta papierem torba z laminatu nadal funkcjonuje obok nowej linii produkcyjnej dla worków. „Zmiany w pakowaniu będą początkowo dotyczyły mieszanek do podłóg, a nowe opakowanie dotrze do klientów w okresie letnim. W ten sposób zdobywamy doświadczenie w zakresie nowych opakowań i określania pojemności urządzeń oraz kiedy można je rozszerzyć na nasze kleje cementowe, zaprawy i fugi „.