Obietnica dla środowiska – złożona przez KIILTO dotyczy wszystkich procesów począwszy od zakupów materiałów i surowców, aż po współpracę z Klientami

Kiilto nieustannie poszukuje nowych sposobów, by surowce, produkty i opakowania były coraz bardziej przyjazne lub neutralne dla środowiska naturalnego.

Kiilto w 2019 r. złożyło ambitną obietnicę by podwoić udział surowców pochodzących z recyklingu i źródeł odnawialnych; a 70 procent opakowań zostanie wyprodukowanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub odnawialnych i nadawać się do recyklingu.

Vilma-Lotta Moisio, będąca Kierownikiem Działu Zakupów w Kiilto, zauważa, że wielu dostawców surowców zastanawia się teraz, jak poprawić ekologiczność swoich produktów. Możliwości stale rosną, jeśli chodzi o wykorzystanie surowców i innych materiałów uzyskanych ze źródeł pochodzących z recyklingu i odnawialnych.

Minimalizowanie wpływu na środowisko

Vilma-Lotta Moisio bada obecnie takie kwestie, jak wykorzystanie różnych przemysłowych strumieni ubocznych. Celem jest znalezienie materiałów lokalnych, które można zagospodarować, aby zminimalizować wpływ na środowisko.

„Jednak trzeba zaznaczyć, że duża część naszych surowców i opakowań jest już wykonana z materiałów odnawialnych i podlegających recyklingowi. Ponad 50% naszych opakowań wykonanych jest z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym z plastiku pochodzącego z recyklingu przemysłowego.

Współpracujemy z Klientami na rzecz tych samych celów

Juha Mikkonen, Kierownik Regionalny Kiilto Industrial Bonding (Kleje Przemysłowe) podkreśla, że KIILTO dzięki działaniom wynikającym z Obietnicy dla środowiska, pomaga klientom zwiększyć wydajność ich procesów, przy jednoczesnym poprawieniu w produktach finalnych efektu środowiskowego.

„Duże firmy są szczególnie zainteresowane przyjaznością dla środowiska i wykorzystaniem materiałów z recyklingu, ponieważ mają własne programy dotyczące ochrony środowiska. W ciągu najbliższych kilku lat, korzystanie z rozwiązań ekologicznych będzie normą dla wielu firm ”, mówi Kierownik Regionalny z Kiilto Finlandia. Juha Mikkonen uważa, że wspólne wartości są kluczowym elementem współpracy.

„Nasze portfolio obejmuje „zielone opcje”, co stanowi podstawę do poszukiwania lepszych rozwiązań. Jestem dumny z naszej innowacyjności i śmiałego, wybiegającego w przyszłość podejścia KIILTO ”- komentuje Juha Mikkonen.

Dobrym przykładem jest Kiilto Biomelt, biodegradowalny klej topliwy, który wzbudził ogromne zainteresowanie na całym świecie, kiedy został wprowadzony na rynek w zeszłym roku.

„Chodzi o to, aby zaoferować produkt w 100% biodegradowalny. Istnieje wyraźne zapotrzebowanie na taki klej, ponieważ zwiększa się na przykład ilość opakowań na bazie włókien.”