Ktoś musi być pierwszy

Kiilto jest pionierem w branży chemicznej, który patrzy w przyszłość – a dokładniej w zrównoważoną przyszłość.Droga do bardziej ekologicznego jutra jest usłana nowymi innowacjami, takimi jak pierwszy na świecie biodegradowalny klej termotopliwy.

Kiilto, 100-letnia rodzinna firma z Finlandii, oferuje rozwiązania dla przemysłu chemicznego w czterech obszarach biznesowych: kleje przemysłowe i środki ognioochronne, budownictwo, higiena profesjonalna i produkty czystościowe dla odbiorców indywidualnych. „Wśród produktów z których jesteśmy znani występują najwyższej jakości rozwiązania klejące.W tym obszarze biznesowym do naszych klientów należą firmy z branży opakowaniowej i papierniczej, a także branży budowlanej i meblarskiej – wyjaśnia dyrektor obszaru biznesowego Tomi Takala.

Podstawową ideą działania Kiilto jest opracowywanie coraz bardziej ekologicznych rozwiązań.Firma złożyła Obietnicę dla Środowiska.Kiilto obiecało zmniejszyć swój ślad węglowy i zainwestować w zrównoważony rozwój i metody produkcji. „To, co nas wyróżnia spośród wielu innych firm, to fakt, że mamy konkretny, ambitny plan działania.Naszym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2028 r., a patrząc na nasze dotychczasowe działania, jesteśmy przekonani, że to osiągniemy” – mówi Dyrektor Takala. Promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym w całym łańcuchu wartości jest dla Kiilto bardzo ważne.