Kontrola pożarów lasu – środki ogniochronne

Kontrola pożarów lasu

Kiilto i PPO-Elektroniikka Oy połączyły swoją wiedzę i opracowały przyjazną dla środowiska substancję chemiczną do gaszenia pożarów lasów. 100-letnie doświadczenie Kiilto w przemyśle chemicznym oraz ponad 30-letnie doświadczenie firmy PPO-Elektroniikka w technologii pożarniczej umożliwiło opracowanie tego unikalnego rozwiązania.Kiilto odpowiada za produkcję produktu, a PPO-Elektroniikka za marketing i rozwój techniki rozprowadzania.

Kiilto Pro ForExt zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia

„Pożary lasów są największym źródłem emisji drobnych cząstek stałych na świecie, a sytuacja pogarsza się wraz z globalnym ociepleniem. Korzystając z naszego ekologicznego rozwiązania, możemy szybko i tanio zatrzymać pożary lasów za pomocą naszej bezpiecznej dla środowiska chemii gaśniczej. Kiilto jest najlepszym partnerem dzięki know-how i wieloletniemu doświadczeniu w branży chemicznej ”- z satysfakcją mówi Timo Ohtonen, dyrektor zarządzający PPO-Electronics. „W firmie Kiilto dostrzegliśmy wyraźną potrzebę opracowania przyjaznych dla środowiska środków zmniejszających palność. Kiedy Timo skontaktował się z Kiilto, mieliśmy już kilka pomysłów co do produktów i po pewnym udoskonaleniu znaleźliśmy odpowiednie rozwiązanie, które powstrzyma rozprzestrzenianie się pożarów lasów. PPO-Elektroniikka ma doświadczenie w zakresie ochrony przeciwpożarowej i dobre kontakty z operatorami w terenie, więc rozpoczęcie z nimi współpracy było dla nas naturalne ”- wyjaśnia Juha Rinne, kierownik ds. Obsługi klienta w Kiilto. PPO Elektroniikka testowało podobną metodę już w latach 90-tych. Jednak sytuacja była wtedy inna: pożary lasów nie były szczególnie poważnym problemem, więc popyt nie odpowiadał jeszcze podaży. To była długa podróż do lat dwudziestych XX wieku, a pożary lasów stały się obecnie ogromnym globalnym zagrożeniem. Katastrofalna sytuacja globalna – zmiany klimatu oraz działalność człowieka

Pożary lasów powodują szkody warte setki miliardów dolarów na całym świecie.Emisja dwutlenku węgla z pożarów lasów wyniosła w 2019 r. około 7,8 mld ton. Trudne do opanowania pożary coraz częściej pojawiają się na całym świecie z powodu narastających upałów, suszy i działalności człowieka.W latach 2019–2020 w Brazylii, Rosji, Australii, Indonezji i Stanach Zjednoczonych odnotowano największą liczbę pożarów lasów i pożarów. W Finlandii problem jest wciąż niewielki w porównaniu z sytuacją globalną.Średnia liczba pożarów lasów w Finlandii wynosi 2000 rocznie.Skutki globalnego ocieplenia stają się stopniowo widoczne również w Finlandii.

Kiilto i PPO-Elektroniikka – silny fiński rodzinny biznes

PPO-Elektroniikka Oy specjalizuje się w profesjonalnej elektronice i technologiach bezpieczeństwa.Firma od prawie 40 lat produkuje dopasowane rozwiązania technologiczne, które poprawiają bezpieczeństwo i minimalizują szkody.Reprezentując własną produkcję firmy, system monitorowania poziomu izolacji MEV monitoruje bezpieczeństwo elektryczne sal operacyjnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.System MEV-8 piątej generacji jest już eksportowany do 17 krajów.Zespół PPO dostarcza fińskie systemy gaszenia mgłą wodną do ponad stu dużych obiektów w Rosji od początku XXI wieku. Kiilto to rozwijająca się fińska firma rodzinna o stuletniej historii.Firma opracowuje, produkuje i sprzedaje rozwiązania dla przemysłu chemicznego w czterech obszarach biznesowych: budownictwie, klejeniu przemysłowym, higienie zawodowej i dóbr konsumpcyjnych.Kiilto opracowuje przyjazne dla środowiska środki zmniejszające palność, na przykład dla przemysłu drzewnego, papierniczego i opakowaniowego.

Więcej informacji:

Kiilto, Tomi Takala, Business Director of Industrial Fastening Solutions, tel. 050 382 9208, tomi.takala@kiilto.com

PPO-Elektroniikka Oy, CEO Timo Ohtonen, tel. 0400 420 393, timo.ohtonen@ppo-elektroniikka.fi.