26.08 Dzień Morza Baltyckiego z Fundacją Johna Nurminena

Baltic Sea Day, zainicjowany przez Fundację Johna Nurminena, jest corocznym wydarzeniem. Oprócz świętowania, celem Dnia Morza Bałtyckiego jest przekazanie informacji na temat różnorodności przyrody, kultury i historii morza. Dzień Morza Bałtyckiego obchodzony jest co roku w ostatni czwartek sierpnia z różnymi towarzyszącymi wydarzeniami i zajęciami. Celem jest inspirowanie ludzi do podejmowania konkretnych działań na rzecz dobra Bałtyku i cieszenia się wspólnym niepowtarzalnym morzem. Kiilto rozpoczęło współpracę z Fundacją Johna Nurminena na początku 2021 roku, a teraz po raz pierwszy bierze udział w Dniu Morza Bałtyckiego. Prawie wszystkie kraje, w których Kiilto prowadzi działalność, znajdują się nad Morzem Bałtyckim lub jego zlewnią.

„Środowisko i jego ochrona są częścią codziennego funkcjonowania i kultury w Kiilto.Pomysł uczestnictwa w Dniu Morza Bałtyckiego od razu wydał się naturalny.Prawie wszystkie kraje, w których działa Kiilto, znajdują się na wybrzeżu Bałtyku.Choć podzielamy troskę o stan morza, w Dniu Morza Bałtyckiego chcemy w szczególności uczcić jego wyjątkowość” – mówi Dyrektor ds. Komunikacji i Marki Kiilto Eeva Solja.

Weź udział w wyzwaniu fotograficznym i zwiększ darowiznę!

Pracownicy Kiilto chcą również inspirować innych, którzy dbają o morze i środowisko. Łatwym sposobem na wniesienie wkładu jest udział w wyzwaniu fotograficznym Kiilto.Każde zdjęcie zamieszczone w mediach społecznościowych z tagiem #Kiiltoforthebalticsea zwiększy darowiznę przekazaną na rzecz Fundacji Johna Nurminena, oprócz zapewnianego corocznego wsparcia.Temat zdjęcia można wybrać spośród trzech tematów, a kanały zamieszczania zdjęć to Instagram, Twitter, Facebook i LinkedIn.Wyzwanie rozpocznie się 15 lipca i zakończy 28 sierpnia 2021 r., w oficjalny dzień świętowania fińskiej przyrody (Suomen luonnon päivä).


Menu z Morza Bałtyckiego

Morze Bałtyckie i wiele wód śródlądowych cierpi z powodu nadmiernego napływu nawozów, co można złagodzić poprzez spożywanie zdrowych i przyjaznych dla środowiska pokarmów, w tym ryb bałtyckich.Kiilto zaoferuje specjalną recepturę Kiilto, opracowaną wspólnie z szefem kuchni Mikko Uosukainenem.Przygotuj smaczne danie Morza Bałtyckiego według przepisu Kiilto lub stwórz własne, zrób zdjęcie i opublikuj je w mediach społecznościowych z wpisem #Kiiltoforthebalticsea.

Kąpiele w morzu

Stan ekologiczny cieków wodnych często staje się bolesny latem, kiedy wzrost glonów uniemożliwia pływanie.W Dniu Morza Bałtyckiego ludzie są zachęcani do kąpieli w morzu lub w wodach w dowolnym miejscu w Finlandii o godzinie 18:00.Możesz oczywiście kąpać się, kiedy ci najbardziej pasuje.Zawsze pamiętaj, aby bezpieczeństwo było na pierwszym miejscu!Możesz wziąć udział w wyzwaniu fotograficznym, wskakując lub po prostu zanurzając palec u stopy w wodzie w dowolnym miejscu w kraju między 15 lipca a 28 sierpnia 2021 r. i publikując jego zdjęcie z wpisem #Kiiltoforthebalticsea.

Zbieranie śmieci na plażach lub w lasach

Niezależnie od tego, czy odpad został wyrzucony przy brzegu, czy w głębi lądu, śmieci zawsze w końcu trafiają do cieków wodnych. Możesz wziąć udział w uczczeniu Dnia Morza Bałtyckiego zbierając śmieci, ciesząc się przyrodą, w drodze do lub z pracy lub na misji zbierania śmieci z przyjaciółmi i współpracownikami. Opublikuj zdjęcie o tematyce zbierania śmieci z wpisem #Kiiltoforthebalticsea. A tak przy okazji, czy wiesz, że można wypożyczyć sprzęt do zbierania śmieci z bibliotek w aglomeracji Helsinek? Pracownicy Kiilto będą również aktywni w Dniu Morza Bałtyckiego, podczas imprezy zbierania śmieci organizowanej przez Origin by Ocean. Zaprosimy również innych partnerów do udziału.

Kiilto za każde zdjęcie zgłoszone w konkursie fotograficznym przekaże 50 centów na rzecz Fundacji Johna Nurminena.Starajmy się zebrać dodatkowe 5000 euro na ochronę Morza Bałtyckiego i jego dziedzictwa kulturowego!Zdjęcia wpisane w wyzwaniu można obejrzeć na głównej stronie internetowej Kiilto.com, gdzie jest link do strony kampanii.

Dzień Morza Bałtyckiego Fundacji Johna Nurminena, obchodzony jest co roku w ostatni czwartek sierpnia z różnymi rajdami i imprezami. Celem dnia jest podkreślenie ważnych tematów morskich i zachęcenie ludzi do podjęcia konkretnych działań na rzecz Morza Bałtyckiego. Dzień celebruje wszechstronność i niezmierzoną wartość Morza. Ponadto obchody mają na celu rozpowszechnianie informacji o przyrodzie, kulturze i historii morskiej. W 2021 roku Dzień Morza Bałtyckiego obchodzony jest 26 sierpnia. www.balticseaday.fi