Ktoś musi być pierwszy

Kiilto jest pionierem w branży chemicznej, który patrzy w przyszłość – a dokładniej w zrównoważoną przyszłość.Droga do bardziej ekologicznego jutra jest usłana nowymi innowacjami, takimi jak pierwszy na świecie biodegradowalny klej termotopliwy.

Kiilto, 100-letnia rodzinna firma z Finlandii, oferuje rozwiązania dla przemysłu chemicznego w czterech obszarach biznesowych: kleje przemysłowe i środki ognioochronne, budownictwo, higiena profesjonalna i produkty czystościowe dla odbiorców indywidualnych. „Wśród produktów z których jesteśmy znani występują najwyższej jakości rozwiązania klejące.W tym obszarze biznesowym do naszych klientów należą firmy z branży opakowaniowej i papierniczej, a także branży budowlanej i meblarskiej – wyjaśnia dyrektor obszaru biznesowego Tomi Takala.

Podstawową ideą działania Kiilto jest opracowywanie coraz bardziej ekologicznych rozwiązań.Firma złożyła Obietnicę dla Środowiska.Kiilto obiecało zmniejszyć swój ślad węglowy i zainwestować w zrównoważony rozwój i metody produkcji. „To, co nas wyróżnia spośród wielu innych firm, to fakt, że mamy konkretny, ambitny plan działania.Naszym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2028 r., a patrząc na nasze dotychczasowe działania, jesteśmy przekonani, że to osiągniemy” – mówi Dyrektor Takala. Promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym w całym łańcuchu wartości jest dla Kiilto bardzo ważne.

„Zasoby naturalne naszej planety są ograniczone, dlatego staraliśmy się zastąpić surowce nieodnawialne - odnawialnymi.Promujemy gospodarkę o obiegu zamkniętym na wiele sposobów i pomagamy naszym klientom zmniejszyć ślad ekologiczny ich działalności i produktów” – mówi Takala.

Odważne kroki by zmieniać świat

"Jedyny w swoim rodzaju." Tymi słowami Raija Polvinen, Dyrektor ds. Badań, Rozwoju i Innowacji w Grupie Kiilto, opisuje Kiilto Biomelt, klej topliwy opracowany przez Kiilto. Kiilto Biomelt to rzeczywiście pierwszy na świecie klej termotopliwy, który jest w pełni biodegradowalny. Chociaż praca nie była łatwa, dążenie do oferowania bardziej ekologicznych rozwiązań skłoniło Kiilto do dalszego rozwoju nowego produktu. „Ktoś zawsze musi być pierwszy, aby stawiać pierwsze kroki w nowym kierunku – nawet jeśli nie ma gwarancji sukcesu. Chodzi o pionierstwo. Sposób myślenia „Możesz coś zmienić” (ang. You can make a difference) jest dewizą Kiilto. „Wierzymy, że możemy odegrać dużą rolę w kierowaniu przyszłym rozwojem we właściwym kierunku”, mówi Takala.

Dzięki klejowi termotopliwemu Kiilto Biomelt producenci są w stanie wyprodukować całkowicie kompostowalne opakowania. Może on być używany do pudełek na wynos, a nawet produktów higienicznych, takich jak pieluchy. „Do tej pory branża opakowaniowa używała klejów z tworzyw sztucznych na bazie oleju do łączenia swoich produktów, ponieważ nie było dostępnej bardziej ekologicznej alternatywy. Odpady z tworzyw sztucznych i mikrodrobiny plastiku zostały zidentyfikowane jako główny problem na całym świecie” – mówi Takala. „Gdybyśmy mieli spakować wszystkie kleje opakowaniowe używane w Europie w ciągu zaledwie jednego roku do ciężarówek i ustawić je w kolejce, to rozciągałoby się to na całą drogę od Paryża do Brukseli. Z punktu widzenia ochrony środowiska surowce używane do produkcji kleju są dość istotnym czynnikiem”, wyjaśnia Takala. Kiilto Biomelt może również pomóc wzmocnić przyjazną dla środowiska markę pakowanego produktu. W oczach konsumentów jest to coraz bardziej przekonująca kwestia.

W kierunku zrównoważonej przyszłości z Kiilto

Kiilto wprowadziło również linię produktów Kiilto Pro Pack Eco, która w dużej mierze wykorzystuje odnawialne surowce pochodzące z przemysłowych produktów ubocznych. Te przemysłowe kleje opakowaniowe można z łatwością stosować do zastępowania starych rozwiązań bez wprowadzania zmian w istniejących procesach. „Chcemy być liderem środowiskowym w naszej branży, a to wymaga konkretnych działań. Seria Pack Ecocałkowicie zastąpiła nasze poprzednie podobne kleje przemysłowe. Dla tej kategorii oferujemy już tylko bardziej zrównoważone rozwiązanie. Nasz jasny przekaz to – Jeśli szukasz bardziej ekologicznej alternatywy, możesz ją znaleźć w asortymencie Kiilto. Jesteśmy również zobowiązani do kontynuowania naszych prac rozwojowych” – mówi Polvinen. „Te nowe produkty to nasz sposób na przyspieszenie postępu w kierunku przemysłu, który nie jest już uzależniony od surowców nieodnawialnych. Kleje, które zmniejszają obciążenie środowiska, dają całej branży szansę na bardziej zrównoważony rozwój” – podkreśla Dyrektor Takala.

Share This Page