Teknos przejmie lakiery do parkietów od Kiilto

Teknos przejmuje lakiery do parkietów od Kiilto. Asortyment produktów składa się lakierów gruntowych, 1-komponentowych i 2-komponentowych lakierów oraz wypełniaczy do parkietów. Dzięki temu przejęciu Teknos zyskuje na własność receptury, nazwy handlowe, kontakty z klientami oraz know-how. Przeniesienie działów sprzedaży i logistyki nastąpi 1 listopada 2018 r., zaś przeniesienie produkcji planowane jest na początek roku 2019.

Teknos należy do czołowych dostawców powłok przemysłowych i ma ugruntowaną pozycję w sektorach sprzedaży detalicznej i powłok do zastosowań architektonicznych. Teknos prowadzi działalność w ponad 20 krajach w Europie, Azji i w Stanach Zjednoczonych. Założona w 1948 roku firma jest jedną z największych rodzinnych firm w Finlandii.

Działalność w branży parkietów Kiilto odbywa się na rynkach w Finlandii, Szwecji, Łotwie, Litwie, Estonii, Polsce, Rosji, Białorusi oraz Ukrainie w oparciu o szeroką sieć klientów. Klienci końcowi to przede wszystkim profesjonaliści w dziedzinie parkietów. Produkty te są dostępne przez sieć dystrybucyjną oraz sprzedaż bezpośrednią. Teknos ma silną pozycję we wszystkich tych krajach dzięki własnym biurom sprzedaży.

– Lakiery i wypełniacze Kiilto dopełniają asortyment produktów Teknos dla branży podłogowej. Mamy silną pozycję na tych rynkach, więc możemy gładko przejść do obsługi nowych klientów, wykorzystując nasze lokalne biura sprzedaży i oferując klientom jeszcze większy asortyment innych produktów – mówi Arto Mannonen, Dyrektor Zarządzający w Teknos Oy.

Założona w 1919 roku firma Kiilto Oy to fiński rodzinny producent produktów do zastosowań budowlanych i przemysłowych dla branży chemicznej. Jego działalność polega na tworzeniu, produkcji oraz sprzedaży klejów i związanych z nimi produktów.

Zbycie działalności dotyczącej produktów do parkietów na rzecz Teknos była naturalną decyzją, wynikającą z naszej strategii. W naszej działalności w branży konstrukcyjnej i budowlanej skupimy się na dodaniu do systemów dla pomieszczeń mokrych rozwiązań dotyczących klejenia powierzchni podłóg oraz ich rozlewności. Kiilto kontynuuje produkcję i sprzedaż klejów do parkietów. Jako producent farb Teknos ma silne doświadczenie w zabezpieczaniu powierzchni, więc produkty Kiilto doskonale zadomowią się w firmie Teknos i z pewnością czeka je tam świetlana przyszłość. W dalszym ciągu i bez żadnych zakłóceń będziemy świadczyć klientom wysoki poziom usług – mówi Anssi Asikainen, Dyrektor Zarządzający w Kiilto Oy.

Asortyment produktów składa się z 10 produktów i 23 towarów.

– Kiilto to dobrze znana marka, a nazwy towarowe produktów takich jak Aku de Luxe czy Kalle Pro są doceniane wśród profesjonalistów z branży parkietów. Wszystkie produkty posiadają znak „Finnish Key Flag” i są produkowane w Finlandii w sposób odpowiedzialny i profesjonalny. Produkty posiadają klasyfikację M1, która oznacza niski poziom emisji. – Te powiązane z marką Kiilto cechy są bardzo doceniane, również wśród naszych klientów – mówi Sini Puonti, Menedżer ds. Produktów w Teknos Oy.

Przeniesienie działów sprzedaży i logistyki nastąpi 1 listopada. Nowe kody produktów zostaną wysłane klientom przed przeniesieniem i z dużym wyprzedzeniem.

Zamówienia i dostawy od dnia 1 listopada

tilaus@teknos.fi
tel. 09 5060 9530
Wsparcie techniczne

maalineuvonta@teknos.fi
tel. 09 5060 9550

Dopilnujemy, aby proces przeniesienia działalości przebiegał bezproblemowo oraz zapewnimy dalsze świadczenie usług na wysokim poziomie.

Więcej informacji

Kiilto Oy

Anssi Asikainen

Dyrektor zarządzający
tel. +358 40 702 2504
Miikka Suppula
Kierownik sprzedaży
tel. +358 40 647 4480


Teknos Oy

Arto Mannonen

Dyrektor zarządzający
tel. 040 823 2079

Wille Saarinen
Kierownik sprzedaży
tel. 046 850 5575

Martti Kopisto
Menedżer ds. wsparcia technicznego
tel. 040 705 2388

Sini Puonti
Menedżer ds. produktów
tel. 043 824 8929

Share This Page