Kiilto i Origin by Ocean projekt wykorzystania alg

Firma Origin by Ocean pracuje nad rozwiązaniem problemu eutrofizacji Bałtyku za pomocą innowacyjnego rozwiązania.

Origin by Ocean planuje przetwarzać algi na surowce pochodzenia biologicznego, które można będzie wykorzystać w nowatorski sposób w środkach piorących i kosmetykach.

Dziś firma Kiilto, która ma zamiar stać się prekursorem ochrony środowiska w swojej branży oraz Origin by Ocean publikują oświadczenie o zamiarze wykorzystania produktów Origin by Ocean jako surowiec w produktach Kiilto. Obie firmy mocno wierzą w przyszłość produktów higienicznych i czyszczących pochodzenia biologicznego, które spełniają wymogi zrównoważonego rozwoju. Plan zakłada wprowadzenie na rynek całkowicie nowych produktów.

Origin by Ocean jest startupem z innowacyjnym i odpowiedzialnym pomysłem na biznes. Założeniem Kiilto jest podwojenie do 2022 r. ilości surowców wtórnych w produkcji. Z punktu widzenia rozwoju produktów, taka współpraca, która otwiera zupełnie nowe możliwości, jest niezwykle interesujaca i inspirująca, mówi Dyrektor Badań i Rozwoju, Ms Oili Kallatsa.

Partnerstwo z Kiilto jest dla nas zupełnie nowe, a nasza oferta pasuje między innymi do środków higieny i środków czystości. Zapotrzebowanie na surowce pochodzenia biologicznego do produkcji takich produktów stale rośnie na całym świecie. Silne zaangażowanie Kiilto w zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko to doskonały punkt wyjścia dla naszej współpracy. Kiilto stale wprowadza nowe produkty, które są coraz to bardziej przyjazne dla środowiska. To szansa na współpracę z dużym graczem i zapewnienie wszystkim mieszkańcom regionu Morza Bałtyckiego korzyści płynących z gospodarki o obiegu zamkniętym. Miejmy nadzieję, że wkrótce zrobimy Morzu Bałtyckiemu przysługę, zmywając naczynia detergentem Kiilto z wykorzystaniem alg ”- mówi założyciel Origin by Ocean, Dyrektor Rozwoju Mikael Westerlund.

„W Kiilto Ventures nieustannie poszukujemy ambitnych i kreatywnych partnerów, którzy podzielają nasze wartości. Wierzymy, że dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i kontaktom możemy rozwijać projekt Origin by Ocean w zakresie rozwoju produktów i nie tylko ”- mówi Ville Solja, dyrektor ds. Rozwoju biznesu w Kiilto.

Share This Page