Ekspansja na wschód Grupy Emballator Metal

Szwedzka Emballator Metal Group nabywa wszystkie udziały w fińskim konkurencie Metalpak od Kiilto Family Oy.

─ Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z szanowanym konkurentem, mówi Mats Nilsson, Dyrektor Generalny Emballator Metal Group. Jest to całkowicie zgodne z naszą strategią mającą na celu wzmocnienie naszej obecności i pozycji rynkowej w Finlandii, krajach bałtyckich i Rosji.

Emballator Metal Group, część szwedzkiej grupy Herenco, przejmuje wszystkie udziały w fińskim Metalpak. Emballator Metal Group, z siedzibą w Ulricehamn w Szwecji, produkuje i sprzedaje opakowania z blachy, głównie dla przemysłu farb i chemii. Obroty zeszłoroczne wyniosły około 530 MSEK, a liczba pracowników 200.

Metalpak jest filią z Lempäälä w Finlandii, z obrotem 10 MEUR i 37 pracownikami. Sprzedawcą jest Kiilto Family Oy, spółka matka, prywatna firma Kiilto Family Group, działająca głównie w branży chemicznej.

─ Finlandia jest ważnym rynkiem dla Emballator Metal Group, a strategiczne znaczenie ma obecność produkcji w kraju. Ułatwia to nam także realizację naszych ambicji wzmocnienia pozycji rynkowej na tym obszarze. Rosja i kraje bałtyckie to rynki, na których chcemy się rozwijać - wyjaśnia Mats Nilsson. Metalpak ma również znaczny udział swojej sprzedaży w branży spożywczej, gdzie Emballator Metal Group ma potencjał do rozwoju biznesu.

Metalpak to dobrze zarządzana, odnosząca sukcesy firma, która ma znaczący udział w rynku. Emballator Metal Group oferuje Metalpak szersze możliwości rozwoju, niż ma to obecnie miejsce, mówi Dyrektor Generalny Erkki Solja, Kiilto Family Oy.

─ Jesteśmy przekonani, że wraz z kompetencjami firmy Metalpak możemy rozwijać nasze działania i obsługę klientów. Widzę możliwości rozwoju zarówno dla biznesu, jak i pracowników, mówi Mats Nilsson.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Mats Nilsson, CEO
Phone: +46 (0) 70 356 30 02
E-mail: mats.nilsson@emballator.se
www.emballatormetalgroup.se

Erkki Solja, CEO
Phone: +358 (0) 500 700 577
E-mail: erkki.solja@kiilto.com
www.kiilto.com

Share This Page