Naturalny kamień przyciąga oko

Kamienne fasady i mozaiki wykonane z naturalnych materiałów stają się coraz bardziej popularne. Kiilto zapewnia niezawodne rozwiązania do mocowania produktów Aitokivi-products.


Od wieków okładziny z kamienia naturalnego są wykorzystywane do ożywiania powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych w wielu krajach. W Finlandii jednak zastosowanie kamienia licowego do zastosowań wewnętrznych, na przykład w saunach, jest wciąż stosunkowo nowe.
Według dyrektora marketingu Suomen Aitokivi Oy, Viivi Vuorio, kamień naturalny dokonuje przełomu także w fińskich domach.
"Naturalny kamień dobrze pasuje do ogólnej tendencji do natury. Ułatwia to tworzenie ekonomicznych i efektownych powierzchni. Zadanie można wykonać za jednym zamachem, a kamień naturalny nie wymaga konserwacji ".

Firma Suomen Aitokivi Oy jest wyspecjalizowanym importerem i hurtownikiem produktów z kamienia naturalnego, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Mały kawałek egzotyki

Według Aitokivi's Social Media Content Creator, Laury Raittinen, rosnąca popularność kamienia naturalnego jest bezpośrednim wynikiem światowych podróży fińskich konsumentów.

"W wielu krajach turyści mogą zobaczyć umiejętne wykorzystanie kamienia naturalnego w restauracjach i hotelach. Dzięki naturalnym kamieniom można nadać domowi egzotyczny charakter inspirowany podróżami ".

Zaletą kamienia naturalnego jest jego wszechstronność:"Kamień naturalny doskonale nadaje się również do prostego i skromnego nordyckiego stylu dekoracji wnętrz i może być używany do tworzenia przyciągających wzrok detali. Kamień jest także ponadczasowym i kojącym elementem ".

Wyroby kamienne, które są szczególnie popularne w Finlandii to Dark Stone i Black Quartzite, a także Cloudy Gray, który doskonale pasuje do stylu nordyckiego.

Wśród ulubionych produktów Raittinena jest Sandstone, ze względu na ciepłe beżowe odcienie.

"Przywodzi na myśl białe plaże Malediwów i piasek pustyni".


Instalowanie bezszwowe

Według Vuorio kamień naturalny jest powszechnie stosowany do wywoływania efektu wzmacniającego na przykład na ścianie końcowej, lub na części fasady.

"Popularne zastosowania to między innymi przestrzenie pośrednie w kuchniach i na ścianach za piecami do sauny".
Gotowe elementy kamienne są mocowane w miejscu w bliskim kontakcie ze sobą. Ponieważ pomiędzy poszczególnymi kamieniami nie ma szwów, wynikiem jest przyjemnie zunifikowana całość.

Środki klejące z Kiilto

Instalacja kamienia naturalnego jest łatwa, mówi Vuorio, o ile osoba wykonująca to zadanie ma wiedzę na ten temat i rozumie, jakich klejów należy użyć.

"Regularne kleje cementowe nie będą potrzebne - potrzebne są wyspecjalizowane środki mocujące. Np. za piecem do sauny z kamienia naturalnego, niezbędny jest odporny na temperaturę klej cementowy i stabilne podłoże. W zastosowaniach zewnętrznych należy wziąć pod uwagę znaczne sezonowe zmiany pogody. Na przykład środki mocujące muszą być odporne na mróz ". Suomen Aitokivi Oy poleca produkty Kiilto do mocowania ich naturalnych kamieni.

"Klej Kiilto Highflex S2 DF Laattaliima do płytek ceramicznych nadaje się do okładania kamieniem za piecami do sauny, a także do zastosowań zewnętrznych i innych wymagających".

"Elastyczny klej Kiilto Premium o wysokiej wytrzymałości doskonale nadaje się do zastosowań wewnętrznych. Jest bardzo łatwy i szybki w użyciu, bez bałaganu. Klej jest tylko wytłaczany na kamiennej powierzchni, która ma być przymocowana do ściany. "


Produkty:

Share This Page