Międzynarodowy punkt widzenia - Kiilto Estonia

W latach 1910. farmaceuci zajęci byli szukaniem toników do włosów i płynów do płukania ust, fabrykom obuwia brakowało farb, pasty do butów, wosków i klejów, a fabryki mebli potrzebowały lakierów i wosków polerskich. Nazwa Kiilto ("połysk") odnosi się do rodzaju produktów, które firma wyprodukowała we wczesnych latach. Obecnie Kiilto opracowuje i produkuje kleje przemysłowe oraz kleje i pokrewne produktyoraz systemybudowlane,od najwyższych warstw aż do podstawy. OÜ Kiilto Eesti, założona w 1999 roku, jest importerem i dystrybutorem produktów budowlanych i klejów przemysłowych w Estonii.

Wspólna praca z Klientem dla osiągania nowych celów

Działania Kiilto mają na celu utrzymanie trwałych relacji partnerskich. Celem jest tworzenie nowych rozwiązań we współpracy z klientami, rozwijanie umiejętności zawodowych i osiąganie wysokich rezultatów. Słuchanie siebie nawzajem oraz wymiana pomysłów i wiedzy z klientami pomaga Kiilto w osiągnięciu wspólnych celów.

Dostępność i perfekcyjnie funkcjonująca logistyka

Dostawy muszą być punktualne, aby praca wykonywana w terenie przebiegała bez zakłóceń. Dzięki własnej flocie transportowej, Kiilto jest w stanie zagwarantować dostawę z 99% bezpieczeństwem dostaw, a produkty docierają w Estonii w ciągu 24 godzin.
Dział sprzedaży Kiilto zapewnia, że klient może skontaktować się z ekspertem, którego potrzebuje. Zespół specjalizuje się w różnych sektorach budownictwa i przemysłu, aktywnie komunikując się z klientami na ich terenie.
Jeśli klient ma konkretne życzenie - jak to często bywa w przypadku dużych branż - produkt jest wytwarzany zgodnie ze specyficznymi potrzebami klienta. Kiilto ceni sobie bezpośrednią komunikację z klientami i rozumie, że rozwój produktu jest szybszy, kiedy możliwe jest znalezienie rozwiązania wspólnie dla uzyskania wysokiej jakości wyników.

Bezpłatne szkolenia

Kiilto opracowuje programy szkoleniowe dla sektora budowlanego, remontowego i przemysłowego. W Estonii szkolenia odbywają się w estońskim biurze Kiilto w Rae pod Tallinem, a jeśli jest taka potrzeba, również na miejscu, bliżej klienta. Szkolenie obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę i jest bezpłatne dla uczestników. Kiilto Estonia co roku szkoli ponad 500 budowniczych, sprzedawców i stażystów. Ponieważ Kiilto dostarcza produkty obejmujące cały proces, tworzące kompletne systemy, na przykład przy budowie pomieszczeń mokrych takich jak sauny, łazienki itp. sanitarnych -bardzo ważne jest przeszkolenie użytkowników w zakresie prawidłowego stosowania produktów.

Odpowiedzialność za środowisko

Działania Kiilto wspierają zrównoważony rozwój, a firma aktywnie poszukuje sposobów na lepszą przyszłość. Jeśli chodzi o rozwój produktów, Kiilto zawsze stara się wybrać surowce, które są tak bezpieczne, jak to możliwe, zarówno dla użytkownika, jak i środowiska. Uwzględniasię najnowsze osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, ponieważ Kiilto może wpływać na rozwój kwestii środowiskowych przy pomocy własnych produktów. Kiilto aktywnie uczestniczy w działaniach organizacji ekologicznych w przemyśle chemicznym i bierze udział w dużych projektach. Wytyczne określone w normie odpowiedzialności społecznej ISO 26000 są zasadą działania firmy KIILTO.

Certyfikaty i znaki jakościowe

Kiilto otrzymało również szereg certyfikatów i znaków jakości za przyjazne działanie dla środowiska. Jest to weryfikowane przez przyjazne dla środowiska produkty. Na przykład certyfikat Fińskiej Federacji Alergii i Astmy stanowi gwarancję, że produkt nie zawiera niebezpiecznych i uczulających substancji, a także nadaje się do użytku przez najbardziej wrażliwe osoby. Etykieta Nordic Ecolabel lub SWAN LABEL (znak Łabędzia) wskazuje, że w procesie produkcji produktu zużyto najmniej energii. Ta etykieta zapewnia, że produkt spełnia surowe wymagania środowiskowe i jakościowe.

KLASYFIKACJA EMISJI dzieli produkty na trzy kategorie: M1, M2 i M3. Klasa M1 obejmuje produkty, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące poziomu emisji i które nie uwalniają szkodliwych związków ani rozpuszczalników do otaczającego powietrza. Produkty klasy M1 są bezpiecznym wyborem dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego lub alergie. WHEEL MARK (Koło sterowe) wskazuje, że produkty spełniają wymagania Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Certyfikat ISO 9001 potwierdza, że system jakości Kiilto spełnia normę ISO 9001, w tym rozwój produktu, produkcję, dystrybucję, zakup materiałów, przechowywanie, dostawę i obsługę klienta. Oznakowanie CE przyznawane jest produktom, które wykazały w testach, że spełniają wymagania ogólnoeuropejskiej aprobaty ETA jako cały system. W 2004 roku kleje do płytek były pierwszymi produktami Kiilto, które otrzymały znak CE. Wszystkie kleje do płytek i tynki Kiilto posiadająobecnie znak CE. To tylko niektóre ze znaków jakości.

Ponadto od lipca 2005 r. firma jest członkiem Eesti Taaskasutusorganisatsioon, estońskiej organizacji non-profit zajmującej się recyklingiem.

Kiilto ma na celu korzyści zarówno dla firmy, jak i środowiska i jest to jest znaczące i może służyć jako przykład dla innych. Niezaprzeczalny i pełen szacunku stosunek do pracowników, partnerów i klientów jest kluczem do sukcesu.

Kiilto firma rodzinna założona w Finlandii w 1919 roku stała się międzynarodową grupą przemysłu chemicznego, która obejmuje regionalne biura sprzedaży w Finlandii i filie w Estonii, Szwecji, Rosji, Polsce, na Łotwie, Litwie, Ukrainie i w Białorusi. OÜ Kiilto Estonia, założona w 1999 roku, jest importerem i dystrybutorem produktów budowlanych i klejów przemysłowych w Estonii.

Share This Page