TermiSol otrzymał szybki i trwały klej, skrojony na miarę.

ThermiSol używa mocnych klejów z Kiilto do produkcji płyt warstwowych. Nowy klej, wyprodukowany w ścisłej współpracy z KIILTO jest idealny dla produkcji ThermiSol.

ThermiSol Oy specializuje się w produkcji i sprzedaży materiałów izolacyjnych z EPS. Produkuje panele warstwowe ze rdzeniem EPS między stalowymi blachami. Panele izolacyjne stosuje się w budownictwie.

Pauli Niemi, Mistrz pracujący w ThermiSol, mówi, że ich linia produkcyjna do paneli warstwowych ma ograniczony czas procesu sklejenia.

“Klej musi być wprowadzony, wymieszany i nałożony w czasie dziesiątych sekundy przed wjazdem panelu do jednostki ściskającej.”

Huiskula’s greenhouse was turned into a warehouse. Sandwich panels and strong adhesive provide shelter, for example, to premium cars and boats.

Najwyższa jakość wymaga dopracowywania.

Kiilto zaprojektowało bardzo szybki 2-składnikowy klej poliuretanowy dla ThermiSol, który jest idealny dla procesu produkcji. Klej ten wdrożono do produkcji w grudniu 2016.

“Klej zrobiono dokładnie tak, aby spełniał nasze wymagania. Kiilto wyprodukowało najpierw kilka próbnych partii w laboratorium, które to partie były następnie testowane na naszej linii produkcyjnej i zaaprobowane przez nas.”

Ten konkretny klej reaguje na ciepło, dlatego musi precyzyjnie być dostosowany do temperatur na linii produkcyjnej.

“Jeśli warunki się zmieną, dopracujemy parametry kleju.”

Partner jest blisko

Jak stwierdza Niemi, współpraca z producentem kleju z Finlandii jest bardzo owocna.


Znalezienie i zaprojektowanie odpowiedniego kleju nie jest łatwe i wymaga dopracowywania. Kiilto szybko zareagowało na nasze potrzeby.

"Zawsze byli gotowi przyjechać do zakładu i pomóc, czasem nawet większą grupą. Extra bonusem dla nas było to , że mogliśmy rozmawiać o złożonych technicznych sprawach po fińsku."

ThermiSol’s Foreman Pauli Niemi and Huiskula Oy’s Managing Director Jaakko Rantanen are happy with the new warehouse roof. It is made of panels which have been manufactured by using Kiilto adhesive.

Zaprojektowany by trwać dekady

To, że klej spełnia wymagania procesu produkcji nie jest jedynym czynnikiem. Płyty warstwowe i panele warstwowe muszą zdać egzamin w srogich warunkach atmosferycznych Finlandii przez dekady.

“Polegamy na jakości Kiilto. W końcu wspołpracujemy z KIILTO przez dekady," mówi Niemi.

ThermiSol

  • założona w 1962, produkcja i sprzedaż EPS (expanded polystyrene).
  • W ofercie panele EPS oraz produkty z EPS dla przemysłu.
  • Zakłady w Finlandii: Sastamala, Nurmijärvi i Rovaniemi.
  • Zatrudnia około 100 ekspertów od izolacji.
  • Od 2017 jest częścią Norwegian Jackon Group.

http://www.thermisol.fi/


Photos: Mikael Soininen


Share This Page