Firma Kiilto jest zaangażowana w opracowanie nowego produktu budowlanego na terenie Szwecji.

Elementy konstrukcyjne zwane panelami warstwowymi to nowy rodzaj produktów konstrukcyjnych. W panelu zawierającym arkusz metalu i wełnę kamienną środek klejący jest bardzo ważny. Od początku 2016 roku firma Lindab używa środków klejących Kiilto w swojej szwedzkiej fabryce w Luleå.

„Razem z Kiilto przetestowaliśmy i opracowaliśmy optymalny środek klejący do produkcji naszych paneli warstwowych. Współpraca rozwijała się powoli, ale jednocześnie wzmocniła nasze zaufanie do Kiilto. Firma wykazała się szeroką wiedzą techniczną i gotowością do współpracy” – mówi deweloper procesu Kenneth Palo , który pracuje dla Lindab w miejscowości Luleå.

Współpraca pomiędzy Lindab i Kiilto rozpoczęła się licznymi testami i odwiedzinami w Tampere. Podczas trwania projektu narodziła się współpraca między firmami w zakresie produktów i rozwoju procesu.

Wiedza, profesjonalizm i zaangażowanie w rozwój wykazane przez Kiilto zrobiły na nas wrażenie. Co więcej, firma Kiilto była zainteresowana naszą pracą, dzięki czemu wiedzieliśmy, że możemy jej zaufać. Dla Kiilto ważne było, żebyśmy uzyskali lepszy rodzaj środka klejącego w niższej cenie niż dotychczas.

W drodze do łatwiejszej konstrukcji z metalowych blach

Firma Lindab przeprowadziła specjalistyczną ekspertyzę firmy Plannja w miejscowości Luleå. Plannja koncentruje się na konstrukcjach z metalowych blach, głównie dla budynków przemysłowych i komercyjnych. Zakład w Luleå specjalizuje się w konstrukcjach z metalowych blach.

„Uprościliśmy i rozwinęliśmy cały proces – od opracowania produktu, jego wyglądu i dokumentacji do montażu i efektu końcowego” – mówi Kenneth Palo.

Lindab

  • Firma posiada obecnie kilka zakładów produkcyjnych w Szwecji i działa na terenie Czech, Polski, Estonii, Węgier, Włoch, Danii, Finlandii, Francji i Wielkiej Brytanii.
  • Lindab zatrudnia około 5300 pracowników.
  • W zakładzie w Luleå, który niedawno dołączył do grupy, pracuje 35 osób.
  • Lindab zakupił zakład w Luleå w 2012 roku od firmy Plannjana.
  • Specjalizuje się w produkcji paneli, profili 200 i belek.

Środek klejący pozostaje tajemnicą

Obecne wymagania dotyczące budynków są jeszcze bardziej surowe. Jakość stała się najważniejsza. Wszystko zaczyna się już od surowców. Panele warstwowe składają się z metalowej blachy, wełny kamiennej i środka klejącego.

„Z tych składników konstruujemy trwały produkt, który wytrzyma trudne i zmieniające się warunki pogodowe. Funkcjonalność paneli musi spełniać najbardziej rygorystyczne zapisy dotyczące jakości”.

Jednym z kluczowych składników paneli jest środek klejący. Musi on utrzymywać blachy i wełnę kamienną na miejscu zarówno w suchych, jak i wilgotnych warunkach, niezależnie od temperatury.

Kiilto pojawia się w Szwecji

Marcus Egnor to regionalny przedstawiciel handlowy działu przemysłowego Kiilto, który znajduje się w Szwecji.

Współpraca z Lindab jest dobrym przykładem tego, jak ciągle razem z klientami znajdujemy nowsze i lepsze zastosowania naszych produktów.

„Dzięki takiemu rozwojowi jesteśmy w stanie zaoferować klientom zarówno odpowiednie rozwiązania, jak i wsparcie w wielu różnych przemysłowych zastosowaniach. Kiilto coraz częściej pojawia się w Szwecji, ponieważ wielu producentów oprócz firmy Lindab docenia bliską i długofalową współpracę”.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W MAGAZYNIE DLA KLIENTÓW „KONTAKTI”

Zdjęcia: Johanna Hanno


Share This Page