Fabryka pieczywa chrupkiego zaufała klejom z Kiilto

Lantmännen Cerealia Oy używa środków klejących Kiilto do produkcji opakowań: przy wyborze dostawcy firma kierowała się takimi kryteriami jak niezawodność dostaw, konkurencyjne ceny i przeprowadzanie prac na terenie Finlandii. Współpraca z Kiilto przebiega bez problemów, a środki klejące są bardzo dobrej jakości. Decyzja dotycząca stosowania kleju topliwego w produkcji opakowań pieczywa chrupkiego sprawiła, że firma Kiilto zyskała nowego klienta.

Fabryka Lantmännen Cerealia Oy, zlokalizowana w Kotkansaari, działa przez cały rok w systemie trójzmianowym. Każdej godziny produkuje się tysiące opakowań chrupkiego pieczywa.

Jesienią 2015 roku Alnatura, duża niemiecka firma zajmująca się żywnością organiczną, zwróciła się z zapytaniem do Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka o zaaprobowanie klejów używanych w produkcji opakowań pieczywa chrupkiego w zakładzie Lantmännen Cerealia Oy’s Kotka.

„Po uzyskaniu informacji na temat nowych wymagań klienta byliśmy w stanie pomóc fabryce Lantmänne Cerealia spełnić wymagania stawiane przez Instytut” – mówi kierownik obsługi klienta Juha Rinne.

Normy i przepisy dotyczące środków klejących używanych w przemyśle spożywczym różnią się w zależności od kraju.

Lantmännen Cerealia Oy

Lantmännen Cerealia Oy, znana jako Vaasan Oy, to piekarnia założona w 1849 roku, która działa w Finlandii i na terenie krajów bałtyckich. Najbardziej rozpoznawalne marki to Vaasan Ruispalat, Vaasan Taika i Vaasan Isopaahto. Fabryki zatrudniają ponad 1500 wykwalifikowanych pracowników z różnych dziedzin na terenie Finlandii, Estonii, Łotwy i Litwy. Nieco mniej niż tysiąc pracowników jest zatrudnionych w Finlandii.

„Jeszcze nie posiadaliśmy w ofercie takiego produktu, ale udało nam się określić, czego potrzebujemy, by taki stworzyć. Szybko udało nam się wypróbować nowy środek klejący w produkcji Lantmännen Cerealia”.

Klej został wprowadzony na linię produkcyjną opakowań chrupkiego pieczywa wiosną 2016 roku, a fabryka mogła rozpocząć dostawy do nowych klientów.

Juha Puskala z Lantmännen Cerealia i kierownik regionalny Tiia Aromaa z firmy Kiilto.

Środki klejące odpowiadające danemu procesowi wpływają na zwiększenie wydajności produkcji

W przyszłości fabryka Lantmännen Cerealia zamierza rozszerzyć zastosowanie środków klejących Kiilto i uprościć zakres wytwarzanych produktów.

„Im mniej typów kleju będzie w użyciu, tym prostsza będzie praca w zakładzie. Chcemy używać jednego, maksymalnie dwóch rodzajów środków klejących. Współpraca z firmą Kiilto będzie nadal się rozwijać” – mówi Juha Puskala, technik zajmujący się opakowaniami.

Serwis, jakość i niezawodność gwarantują satysfakcję

Fabryka Lantmännen Cerealia używa wyłącznie środków klejących Kiilto w produkcji opakowań od około pięciu lat. Każdego roku zakład potrzebuje tysięcy kilogramów kleju Sitomelt EVO 10. Firma Kiilto została wybrana jako partner głównie ze względu na lokalizację i wysoką jakość dostaw,


„Pomoc techniczna jest zawsze w zasięgu ręki, a serwis jest dostępny przez cały czas”.

„Współpraca z firmą Kiilto układa się bardzo dobrze. Kleje działają prawidłowo, dostawy są przeprowadzane sprawnie, a ceny są konkurencyjne. Za tym wyborem przemawia również fakt, że firma Kiilto mieści się w Finlandii” – mówi Puskala. Dodatkowo techniczne wsparcie oferowane przez Kiilto jest szeroko chwalone: „Pomoc techniczna jest zawsze w zasięgu ręki, a serwis jest dostępny przez cały czas”.

Zdjęcia: Thomas Freudlich

Share This Page