Pomysły na rozwój produktów pojawiły się na wyjeździe szkoleniowym

Kiilto szkoli swoich pracowników, aby oferowali klientom nowoczesne środki klejące, które spełniają ich potrzeby. Wiosną 2016 roku eksperci Kiilto uzyskali kompetencje European Adhesive Specialist (europejski specjalista w dziedzinie środków klejących) w niemieckim instytucie Fraunhofer.

„Trzytygodniowe szkolenie było szansą na poznanie nowych rzeczy, a także okazją do przyjrzenia się praktycznym aspektom klejenia, również z perspektywy klienta” – mówi Soilikki Kotanen, szef działu rozwoju produktów.

Lepsza obsługa i lepsze produkty dla klientów

Dla Kiilto najważniejszy jest klient. Pracownicy muszą być odpowiednio przeszkoleni w zakresie posiadanej wiedzy i umiejętności, by firma Kiilto mogła dostarczać swoim klientom najnowocześniejsze produkty dopasowane do przeprowadzanych przez nich procesów. Szkolenie zakłada także ciągły rozwój produktów w zmieniających się warunkach.

Gdy polegasz na swoim doświadczeniu, możesz pomóc swoim klientom jeszcze bardziej udoskonalić ich procesy.

„Gdy polegasz na swoim doświadczeniu, możesz pomóc swoim klientom jeszcze bardziej udoskonalić ich procesy” – mówi Juha Rinne, kierownik działu obsługi klienta w Kiilto.

Podczas szkolenia eksperci zapoznali się z nowymi informacjami na temat czasu klejenia i najnowszych narzędzi służących do rozwoju produktów Kiilto.

„Nasza branża cały czas się rozwija. Uczestnictwo w szkoleniu to dobry sposób na śledzenie nowinek” – mówi Tero Mäkinen, kierownik działu obsługi klienta Kiilto.

„Dowiedziałem się także, jak najlepiej przekazywać informacje i prezentować treści związane z klejeniem” – dodaje Kotanen.

Orientacja na klienta, konstrukcje drewniane i klejenie jako alternatywa do połączeń mechanicznych

Według ekspertów z firmy Kiilto najbardziej interesujące obecnie tendencje, oprócz orientacji na klienta, to konstrukcje drewniane i oferowanie środków klejących jako alternatywy do połączeń mechanicznych.

„Klejenie może zastępować połączenie mechaniczne w coraz większej liczbie przypadków. W ten sposób możemy sprawić, by produkty wytwarzane przez naszych klientów były lżejsze, bezpieczniejsze i jeszcze bardziej nadające się do recyklingu” – wyjaśnia Rinne.

„Konstrukcje drewniane stwarzają ciekawe perspektywy, nawet na arenie międzynarodowej. W tego rodzaju konstrukcjach stosowanych w Finlandii powinniśmy odejść od wykonywania projektów pilotażowych. Następnym krokiem jest przejście do wydajnej produkcji przemysłowej” – mówi Mäkinen.

Share This Page