Checklist

  • You can add products to your checklist.

By emailing the checklist to yourself, you will receive the Product Brochure and Safety Data Sheet to your inbox in PDF format.

SubmitPrint

Prawie sto lat fińskiej chemii dotyczącej kleju

Historia Kiilto zaczęła się w październiku 1919 roku w małej fabryce produkującej tonik do włosów i farbę do butów w dzielnicy Pispala w fińskim Tampere.


W tym czasie w kraju brakowało praktycznie wszystkiego. Na szczęście nie brakowało pomysłowych ludzi. Gdy import produktów stał się niemożliwy, firmy zostały zmuszone do uruchomienia lokalnej produkcji. Tak powstała firma znana jako Kiilto Oy.
- Historia Kiilto / Hannu Hyttinen

W pierwszej dekadzie dwudziestego wieku w drogeriach brakowało toniku do włosów i płynu do płukania ust, w fabrykach obuwia nie było farb, past do butów, wosku i środków klejących, a fabryki mebli potrzebowały lakierów i polerek. Nazwa Kiilto (dosł. połysk) wskazuje na rodzaj produktów, które były początkowo wytwarzane.

Klej zastępuje połączenia mechaniczne

Pierwszym właścicielem firmy Kiilto był pomysłowy przedsiębiorca, który szybko nauczył się rozpoznawać produkty i klientów ważnych dla fabryki. Zaczął od wytwarzania środków klejących dla przemysłu obuwniczego, co miało dla niego największy potencjał rynkowy. Klejenie mogło zastąpić tradycyjne połączenia mechaniczne poprzez wiązanie różnych materiałów, które zapewniało czysty i schludny efekt końcowy.

Popularność klejonych wykładzin podłogowych w latach trzydziestych miała znaczny wpływ na rozwinięcie produkcji budowlanych środków klejących. Wraz z rozwojem materiałów i metod potrzeby i rodzaje montażu zaczęły się zmieniać nie tylko w budownictwie, ale i innych dziedzinach przemysłu.

Odkryto także, że wiązanie to skomplikowany proces, który składa się z różnych etapów, nie tylko klejenia. Te spostrzeżenie sprawiło, że Kiilto rozszerzyło swoją ofertę produktową.

W latach sześćdziesiątych fińscy budowniczowie często korzystali z elementów, które musiały być wykończone specjalistycznym preparatem wyrównującym przed klejeniem dywanu lub parkietu. Najlepszym dostawcą naturalnie okazał się zakład, który był w stanie dostarczyć środek klejący i preparat wyrównujący w pakiecie.
(Historia Kiilto/Hannu Hyttinen)

Obecnie Kiilto opracowuje i produkuje środki klejące oraz podobne produkty i systemy do wszystkich typów prac budowlanych i remontowych, a także do wszelkich celów przemysłowych.

Stałe zapewnienie zatrudnienia w Finlandii

Kiilto od prawie stu lat wytwarza fińskie produkty i dba o dobrobyt. Ta praca ciągle trwa.Kupowanie fińskiego produktu o wysokiej jakości wspiera całe społeczeństwo.

Dyrektor zarządzający Kiilto, magazyn dla klientów „Kontakti” 2015Od momentu, gdy fabryka w całości jest w rękach fińskich przedsiębiorców, odbiorcy powinni przykładać większą wagę do produktów, ponieważ zasługują na najlepsze.

Artykuł z dziennika opublikowanego w 1925 roku

Share This Page

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

EKSPERCI KIILTO
DO USŁUG

W naszej rozległej sieci sprzedaży
znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Budownictwo
+608 499 423
PRZEMYSŁ +22 7439176
(8.00-16.00 PN-PT)

Bonsky