Checklist

  • You can add products to your checklist.

By emailing the checklist to yourself, you will receive the Product Brochure and Safety Data Sheet to your inbox in PDF format.

SubmitPrint

Instrukcje dotyczące przeprowadzania prac

Podłoże

Podczas montażu płytek zawsze należy wziąć pod uwagę powierzchnię podłoża.

Powierzchnia, na której kładzione będą płytki, musi być:

  • stabilna
  • czysta
  • odkurzona
  • prosta

Usuń wszystkie stare warstwy, które mogą negatywnie wpłynąć na przywieranie do powierzchni, jak na przykład plastikowe pokrycie podłogi, luźne lub klejące się elementy albo – w przypadku podłóg betonowych – mleczko cementowe. Podłoże musi być wykonane z materiału, który nie jest wrażliwy na odkształcenia cieplne.

Rozprowadź klej za pomocą kielni o prostej krawędzi i zakończ rozprowadzanie ząbkowaną stroną kielni.

Odpowiednie podłoże do instalacji płytek stanowi większość betonowych podłóg i mas do wyrównywania ścian, a także deski i panele, które są przystosowane do tego rodzaju prac. Materiały z drewna, takie jak płyty wiórowe, płyty ze sklejki lub sklejka wodoodporna, nie nadają się jako baza pod układanie płytek.

Rozprowadź klej za pomocą prostej krawędzi kielni zębatej i zakończ rozprowadzanie ząbkowaną stroną kielni. Dociśnij płytkę do powierzchni z zaprawą klejącą i poczekaj do wyschnięcia. Po wyschnięciu zaprawy nałóż fugę w wolne szczeliny.

Montaż płytek na starych płytkach

Montaż płytek na starych płytkach nie jest zalecany, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie pojawia się wilgoć, lub gdy płytki zostały zamontowane na płycie wiórowej lub gipsowej. Nowe płytki mogą być układane na starych między urządzeniami kuchennymi, jeżeli stare płytki zostaną najpierw ostrożnie przemyte środkiem czyszczącym Kiilto Maalarinpesu, a ich powierzchnia obrobiona papierem ściernym. Nowe płytki mogą być następnie zamocowane za pomocą kleju do płytek Kiilto Saneerauslaasti.

Zobacz filmik instruktażowy

Na kanale Kiilto w serwisie YouTube znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące montażu płytek i fugowania oraz specjalnych aplikacji, takich jak: montaż płytek na ścianach za piecem saunowym, układanie dużych płytek na podłodze lub montaż płytek kamiennych i innych dekoracyjnych powierzchni z kamienia.

Więcej filmów instruktażowych pojawi się na życzenie naszych klientów.

Share This Page

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

EKSPERCI KIILTO
DO USŁUG

W naszej rozległej sieci sprzedaży
znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Budownictwo
+608 499 423
PRZEMYSŁ +22 7439176
(8.00-16.00 PN-PT)

Bonsky