Checklist

  • You can add products to your checklist.

By emailing the checklist to yourself, you will receive the Product Brochure and Safety Data Sheet to your inbox in PDF format.

SubmitPrint

Tapetowanie

O czym należy pamiętać podczas tapetowania

Zawsze pracuj zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez producenta danej tapety. Do każdej rolki tapety dołączana jest instrukcja montażu. Upewnij się, że każda rolka ma taki sam numer seryjny, ponieważ różne serie mogą różnić się od siebie odcieniem. Pamiętaj, że w przypadku tapet wzorzystych wzór może być dopasowany prosto lub offsetowo. Dopasowanie proste oznacza, że wzór powtarza się w równych odstępach na całej długości rolki, a w przypadku dopasowania offsetowego każda rolka wymaga innego ustawienia.

Po dokonaniu prac w każdym narożniku sprawdź wyrównanie położonej tapety.

Sprawdź wyrównanie pierwszego arkusza tapety za pomocą poziomnicy, rysując linię w odległości około 55 cm od narożnika, pod warunkiem że szerokość tapety wynosi 53 cm. Sprawdzaj wyrównanie tapety po zakończeniu prac w każdym narożniku.

W zależności od rodzaju tapety rozprowadź klej lub środek klejący bezpośrednio na ścianie lub na arkuszu tapety i pozwól mu się wchłonąć. Dociśnij tapetę w odpowiednim miejscu na ścianie i wyrównaj ją za pomocą kielni lub szczotki, by zapewnić bezpieczne mocowanie. Natychmiast usuń nadmiar kleju lub środka klejącego, który pojawi się na brzegach tapety. Po zainstalowaniu arkusza dotnij górną i dolną krawędź tapety, używając odpowiedniego nożyka.

Share This Page

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

EKSPERCI KIILTO
DO USŁUG

W naszej rozległej sieci sprzedaży
znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Budownictwo
+608 499 423
PRZEMYSŁ +22 7439176
(8.00-16.00 PN-PT)

Bonsky