Checklist

  • You can add products to your checklist.

By emailing the checklist to yourself, you will receive the Product Brochure and Safety Data Sheet to your inbox in PDF format.

SubmitPrint

Prace przygotowawcze i usuwanie tapety

Jak usunąć tapetę? Czy stosować zmieszany preparat wyrównujący?

Powierzchnia, na której kładziona jest tapeta, musi być czysta, sucha i prosta. Najlepszy efekt można uzyskać poprzez usunięcie warstw starej tapety ze ścian. Można tego dokonać za pomocą preparatu Kiilto Tapetinpoisto do usuwania tapet, który może być nanoszony za pomocą rolki bezpośrednio na ścianę.

Powierzchnie, które nadają się do tapetowania, to: powierzchnie murowane, blokowe i betonowe, a także płyty budowlane – gipsowe i wiórowe.

Zmieszane preparaty wyrównujące stanowią idealną bazę

Wyrównaj niedoskonałości ścian, wypełnij dziury i wygładź zadrapania, używając na przykład zmieszanego preparatu wyrównującego. Takie
produkty to doskonały podkład pod montaż tapety; zapewniają łatwą aplikację za pomocą kielni, gładką powierzchnię tapety i bezproblemowe usuwanie miejsc wymagających poprawy, zauważonych po montażu tapety.

Wypełnij spoiny pomiędzy gipsowymi płytami za pomocą taśm uszczelniających i preparatu wyrównującego. Zalecane jest, aby preparat wyrównujący schnął przynajmniej przez 24 godziny przed położeniem podkładu. Wygładź powierzchnię za pomocą szlifierki i połóż podkład przed montażem tapety. Poczekaj do wyschnięcia podkładu, najlepiej do następnego dnia. Producenci farb zalecają stosowanie matowego podkładu akrylowego do montażu tapet.

Podszewka może być umieszczana na górze okładzin z włókna szklanego. Można ją w łatwy sposób zamontować za pomocą środka klejącego do podszewki Kiilto 2 Tasoitetapettiliima. Podszewka wygładza podkład i zapewnia, że wzór starej tapety nie jest widoczny na papierowej lub nietkanej tapecie. Podszewka może być pomalowana lub można na niej zamontować normalną tapetę.

Share This Page

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

EKSPERCI KIILTO
DO USŁUG

W naszej rozległej sieci sprzedaży
znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Budownictwo
+608 499 423
PRZEMYSŁ +22 7439176
(8.00-16.00 PN-PT)

Bonsky