Nowa era hydroizolacji

Zespół SJM- Oy używa metody natryskowej do uszczelniania ścian łazienek w starym modernizowanym domu w Klaukkala, Finlandia.

Ciągły dźwięk wysokiego ciśnienia opryskiwaczy wypełnia powietrze na budowie Klaukkala. Renowacja starego domu zakończy się w nadchodzących miesiącach, a w 57 łazienkach musi być wykonana hydroizolacja. Zarządzający zespołem Dyrektor Jussi Lunden chwyta opryskiwacz i szybko natryskuje na ścianę izolację przeciwwodną. Po 15 minutach pierwsza łazienka jest zabezpieczona membraną wodoodporną, a po wysuszeniu gotowa do układania płytek.

"Pracowałem kiedyś wałkiem, zajęłoby to trzy godziny", szacuje, Lunden i przenosi się do następnej łazienki.

Hydroizolacja 57 łazienek dzięki opryskiwaczowi zajmie tylko kilka dni, podczas gdy praca przy pomocy wałka zajęłaby miesiąc.

Największą zaletą natryskiwania jest zdecydowanie oszczędność czasu. Jak wszyscy wiemy, w budownictwie czas to pieniądz.

W opinii Dyrektora Jussi Lunden (SJM OY), opryskiwanie jest idealnym rozwiązaniem dla dużych projektów budowlanych. W ubiegłym roku firma SJM z powodzeniem wykonała 10 000 metrów kwadratowych metodę opryskiwania.
"Metoda opryskiwania nie jest dogodna dla projektów budowy domów rodzinnych. Sam sprzęt to duża inwestycja. I musicie nauczyć się właściwej techniki - to nie jest takie proste "- mówi. Nawet specjaliści SJM potrzebowali praktyki.
"Zajęło to trochę czasu, aby uzyskać doświadczenie. A na początku użyliśmy zbyt dużo membrany wodoodpornej. Przez sześć miesięcy opracowaliśmy naszą technikę, aby uzyskać odpowiednią grubość warstwy. Teraz rozpylanie jest szybkie, rutynowe ", mówi Lunden.
Nie ulega wątpliwości, że w rozległych projektach budowlanych opryskiwanie oszczędza czas. Im dłużej stosujesz metodę spryskiwania, tym lepsza jest technika.
"Wykończona, wodoodporna warstwa membranowa spełnia dokładnie te same wymagania, co warstwa membranowa nanoszona wałkiem. I oczywiście grubość membrany i wytrzymałość na rozciąganie muszą spełniać określone normy ", mówi Lunden.

KIILTO PRO efektem współpracy

Jak mówi Dyrektor Zarządzający p. Jussi Lunden firma SJM była zainteresowana metodą natryskiwania już wiele lat temu.

"Seppo Malen, założyciel zespołu SJM, mający duże doświadczenie z farbami i malowaniem zastanawiał się, dlaczego tak popularna metoda natrysku nie jest stosowana w hydroizolacji. Seppo Malen miał zauważyć, że, na przykład w łodziach malowanie metodą rozpylania to bardzo szybka i wygodna metoda pracy. Przy wykonywaniu hydroizolacji, pracuje się w dalszym ciągu za pomocą wałka. Skontaktowaliśmy się ze spółką Kiilto, i po starannych badaniach i testach mamy teraz hydroizolację natryskową", mówi Jussi Lunden.

Spółka KIILTO wzięła pod uwagę nasze opinie i doświadczenia. Uważam, że tego rodzaju współpraca jest korzystna dla obu firm. Mieliśmy szansę przedstawić swoje spostrzeżenia i teraz mamy produkt dla skrojony wg naszych potrzeb. Dostarczyliśmy spółce Kiilto cenne informacje na temat zastosowania produktu na budowie.

Do dnia dzisiejszego zespół SJM używał w swoich projektach głównie produkt Kiilto Kerafiber. Ale teraz spółka Kiilto uruchomiła również alternatywny produkt, o szybszym schnięciu Kiilto KeraPro.


SJM-Team zastosował metodę natryskową również z Kiilto Kerafiber.

Kiilto KeraPro

Szybka membrana hydroizolacyjna Kiilto KeraPro schnie szybciej niż tradycyjne membrany hydroizolacyjne, nawet gdy jest nakładana za pomocą wałka. Pierwsza warstwa KeraPro jest sucha już po 1 godzinie, a druga po 2 godzinach, więc hydroizolacja łazienek jest szybsza niż kiedykolwiek wcześniej - również w trudnych warunkach.

Prace badawczo-rozwojowe Kiilto opierają się na potrzebach klienta. Przed uruchomieniem produktu jest on testowany przez profesjonalistów w warunkach terenowych. Również Kiilto KeraPro został opracowany we współpracy z profesjonalistami budowlanymi.

Share This Page