Szybkie poziomowanie podłóg

Rozprowadź bezpośrednio na pustych płytach rdzeniowych – wylewany wypełniacz można również stosować na dużych powierzchniach w budynkach komercyjnych.

W projekcie H.A.B. mieszkania, sklepy i parking będą umieszczone pod głównym rynkiem w Pietarsaari.

Gdy pojazd z pompą Remontti ja sisustuspalvelu Oy pojawił się na placu budowy w poniedziałkowy ranek, nadzorujący pompowanie, Ari Salmela, obiecał, że do środy wypoziomowanych zostanie 1000 metrów kwadratowych podłóg na piętrach mieszkalnych.

Wypełniacz jest również odpowiedni do stosowania w pomieszczeniach biurowych.

„Mamy w zapasie 80 ton wypełniacza. Parkiet można zakładać od razu po jego wyschnięciu, czyli po około kilku tygodniach” – mówi Salmela.

Wylany wypełniacz rozprowadzony przez podwykonawcę samoistnie wygładza się na górze pustych płyt rdzeniowych. Jest bezproblemowy w użyciu i gwarantuje gładkość.

Wypełniacz znajduje także zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym. Ta metoda nie jest jeszcze tak często stosowana na dużych powierzchniach podłogowych w lokalach komercyjnych.


„Wielu ludzi uważa, że wylewanie wypełniacza bezpośrednio na górę pustych płyt rdzeniowych jest kosztowne” – mówi Salmela.

Stosowanie wypełniacza oszczędza czas i zmniejsza ilość potrzebnych prac.

Powszechnie panuje przekonanie, że długie i zakrzywione puste płyty rdzeniowe zwiększają zużycie materiału. Z tego powodu na górze pustych płyt rdzeniowych zazwyczaj umieszcza się płytę betonową.

„Zgodnie z naszymi wyliczeniami poziomowanie za pomocą pompy jest mniej kosztowne. W dodatku oszczędza czas i nie wymaga takiego nakładu pracy” – mówi Ari Salmela.

Największą korzyścią jest zaoszczędzony czas, który pozwala na swobodę w planowaniu rozkładu prac. Betonowe płyty umieszczane na górze pustych płyt rdzeniowych potrzebują około dwóch miesięcy, by wyschnąć. W ciągu samego okresu schnięcia poziomowanie podłogi za pomocą pompy oszczędza sześć tygodni pracy.

„Po wyschnięciu betonowa podłoga musi zostać wyszlifowana i wypoziomowana, a podłoga wylewana za pomocą pompy jest gotowa do dalszych prac, gdy tylko wyschnie” – przypomina Salmela.

Tynk wygładzający zmniejsza zużycie materiałów i pozytywnie wpływa na wynik końcowy.

Poziomowanie podłóg na dwóch piętrach projektu H.A.B. w pomieszczeniach komercyjnych zostało wykonane dwufazowo.

„Tego samego dnia położyliśmy podkład i bazę. Poziomowanie podłóg zostało przeprowadzone za pomocą pompy następnego dnia” – mówi Salmela.

Puste płyty rdzeniowe dużych powierzchni podłogowych w pomieszczeniach komercyjnych były nieco nieregularne na środku. Wypełniacz bazowy Kiilto został wpompowany w największe luki. Dzięki temu potrzebna była mniejsza ilość wypełniacza Universal, przez co efekt końcowy był jeszcze lepszy.

Wystarczy pojedyncza wylewka!

Obecnie budowane podłogi mieszkalne zostaną wypoziomowane za pomocą wypełniacza bazowego Kiilto wzmacnianego włóknem. Puste płyty rdzeniowe są od góry izolowane termicznie, a rury podgrzewające podłogę są zamknięte w warstwie wypełniacza pod siatką z włókna szklanego. Wystarczy pojedyncza wylewka.

„Korzystanie z produktu Base to dobra podstawa w tworzeniu posadzki. Jeżeli użyte będą wykładziny, zalecałbym jeszcze wypoziomowanie podłogi” – mówi Salmela.

Produkty Kiilto użyte w projekcie

BUDYNKI KOMERCYJNE

  • Podłogi budynków komercyjnych zostały wypoziomowane za pomocą Kiilto Start Primer rozprowadzanego na górze pustych płyt rdzeniowych.
  • Podstawowe poziomowanie zostało przeprowadzone tego samego dnia za pomocą Kiilto Plan Base.
  • Następnego dnia na podłogę wylano Kiilto Plan Universal. Po całkowitym wyschnięciu, które trwało dwa tygodnie, nastąpiły kolejne prace związane z konstrukcją podłóg.

MIESZKANIA

  • Podłogi mieszkań na wyższych piętrach zostały przygotowane pod dalsze prace za pomocą Kiilto Plan Base.
  • Wypełniacz wzmacniany włóknami jest odpowiedni dla różnego rodzaju betonowych powierzchni, konstrukcji z ogrzewaniem podłogowym i podłóg wylewanych na grunt za pomocą pompy.
Share This Page