Instalacja KeraSafe nie stanowiła problemu dla profesjonalistów.

System hydroizolacyjny Kiilto KeraSafe został szybko i bezproblemowo zainstalowany na pierwszym fińskim placu budowy KeraSafe w Pori.

Na placu budowy bloku mieszkalnego Aurinkoranta użyto systemu KeraSafe do zabezpieczenia jednego z pięter mieszkalnych przed wilgocią w pomieszczeniach. Nowy system chroniący przed wilgocią został zastosowany i przetestowany w ośmiu apartamentach. Kierownik budowy, Tomi Setälä z firmy Lemminkäinen, określił instalację jako „bezproblemową”.

„Jeżeli kiedykolwiek kładliście tapetę, jesteście w stanie bez problemu zainstalować hydroizolacyjne arkusze KeraSafe na ścianach. System KeraSafe jest chwalony za swoją szybkość instalacji – gdy tylko zapoznaliśmy się z procesem, cała praca poszła bardzo sprawnie” – mówi Setälä.

Profesjonalni pracownicy budów bardzo szybko uczą się nowych rzeczy – nie inaczej było w przypadku pracowników z placu budowy w Pori. Według kierownika regionalnego Killto, Jarmo Peltonena, zwykłe hydroizolowanie łazienki o powierzchni 30 m2przed wilgocią zajmuje mniej więcej dzień.

„Dzięki systemowi KeraSafe wykwalifikowany pracownik może przygotować od dwóch do czterech łazienek dziennie” – mówi Peltonen, opisując oszczędności kosztów.

Jeżeli kiedykolwiek kładliście tapetę, jesteście w stanie bez problemu zainstalować hydroizolacyjne arkusze KeraSafe na ścianach. System KeraSafe jest chwalony za swoją szybkość instalacji – gdy tylko zapoznaliśmy się z procesem, cała praca poszła bardzo sprawnie.


Jeden krok do odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią

Grubość hydroizolacyjnego arkusza KeraSafe to około 0,6 mm. Wymagana powłoka posiada różne standardy grubości, co sprawia, że inspekcja techniczna przeprowadzana jest wydajniej. Na początku rozprowadza się klej, a następnie arkusz przykładany jest do odpowiedniego miejsca na ścianie. Po zainstalowaniu zbrojeń narożników i innych komponentów zabezpieczenie przed wilgocią jest gotowe zaraz po wyschnięciu. Najważniejsza jest dokładność w przygotowaniach wstępnych. Powierzchnie muszą być wygładzone i odpowiednio wyczyszczone. Podkład musi również zostać ostrożnie odkurzony. Po instalacji arkusze powinny zachodzić na siebie z zapasem wynoszącym 5 cm. Aby to ułatwić, na arkuszach umieszczono pomocnicze linie.

„Jeżeli w arkuszu pojawi się dziura lub załamanie, z łatwością można go naprawić. Zasada zachowania zapasu wynoszącego 5 cm również znajduje tu swoje zastosowanie. Klejenie odbywa się za pomocą topliwego kleju KeraSeal” – mówi Peltonen.

Zdolność mostkowania pęknięć w systemie KeraSafe cechuje się najwyższą kategorią: 3. Jeżeli płytka jest uszkodzona i musi być wymieniona, nie ma potrzeby wymieniania całej izolacji, a wymiana pękniętego elementu jest prosta. Z uwagi na pozytywne opinie Setälä nie wyklucza, że KeraSafe zostanie użyty także w przyszłych projektach:

„Podczas instalacji szybko można zorientować się w metodzie pracy, dzięki czemu przebiega ona niezwykle sprawnie”.

KeraSafe

KeraSafe to wodoodporna i paroodporna membrana, która jest używana do hydroizolacji wilgotnych pomieszczeń. System jest odpowiedni do stosowania z panelami i konstrukcjami kamiennymi. Dzięki KeraSafe hydroizolacja przestrzeni przebiega bardzo szybko. System KeraSafe jest szybki i prosty w instalacji, a grubość membrany zawsze jest prawidłowa.

Share This Page